Wpis z mikrobloga

Cześć,
Składam PC, który będzie wykorzystywany do pracy w programach takich jak:
Archicad + artlantis
Revit
Lumion
SketchUp + V-ray
3DS Max
Dysponuje budżetem okolo 3000 PLN. Przeglądając polecane zestawy komputerowe skompletowałem zestaw jak na screeshocie.
Czy taka konfiguracja będzie optymalna w tym budżecie oraz czy nie będzie problemow z rozbudową za 2-3 lata?
Główne wątpliwości mam co do karty graficznej, która ma 4GB vramu. W wymienionych programach wykorzystywany jest głównie procesor, jednak karta graficzna przyda się od czasu do czasu do renderowania.

#komputery #komputer #skladamkomputer #pcmasterrace #pc
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sasajek: zmieniałbym coś w nim? Dodał? Kupił coś innego czy co wystarcza? Składam kompa do podobnego zastosowania i zastanawiam się czy złożyć tak jak ty masz czy trochę grubiej iść.
@hemikalik Na razie jest używany do Archicada oraz SketchUp-a i szystko działa tam bardzo sprawnie, w SketchUp jest zainstalowana dużo ilość wtyczek i nie zamula nic. Jesli miałbym ewentualnie kupić coś lepszego to dołożyłbym do mocniejszej karty graficznej. W zestawie, który składałem renderowanie nie było priorytetem więc cięcie kosztów odbywało się na karcie. Jeśli kupujesz zestaw z przeznaczeniem na studia tak jak ten to mogę go polecić.