Wpis z mikrobloga

@gascoigne: te ramiona są po prostu spartaczone, do tego brak konsekwencji w oświetlaniu postaci, jakim cudem ma całą głowę jasną, ale za to tylko lewą część nogi, to jest nielogiczne, ogólnie jesteś bardzo słaby
  • Odpowiedz
@Theo_Y: ja nie umiem malować, więc się za to nawet nie zabieram (znam swoje możliwości, znam swoje słabe i silne strony, której to cechy na 100% brakuje OP-owi)...

za to potrafię dobrze oceniać i krytykować, a to badziewie ma tyle niedociągnięć, że głowa mała - teraz jeszcze zwróciłem uwagę na olbrzymie kościste dłonie, niedorobione kolano, niedociągnięcia na twarzy, na sylwetce, włosów tak się nie maluje (a może to jakaś chusta???)... ogólnie
  • Odpowiedz
: ja nie umiem malować


@johann-meier: to nawet nie wiesz jak oswietlenie powinno padac. Obraz to jie natura czasem sie stosuje uproszczenia. Czasem sie idzie za natura. Czasem swiatlo pada dziwnie i wydaje sie byc nienaturalne ale jest prawdziwe. Pozdro z farszem
  • Odpowiedz
@Theo_Y: nie

po prostu nie

ten obraz nie jest z nurtu abstrakcjonizmu, a aspiruje raczej do realizmu alegorycznego
te niedociągnięcia, o których wspomniałem, świadczą o bardzo słabym warsztacie, amatorskiej technice tworzenia, braku dokładności

ktoś, kto robi takie podstawowe błędy, daleko nie zajdzie

dodam, że nie hejtuję, ale podaję cenny feedback
  • Odpowiedz
@johann-meier: od czegos sie zaczyna. Owszem idealnie to sie tlucze rysunek latami do perfekcji a dopiero potem robi obrazy. Ale dzisiaj mamy szybki bylejaki swiat i sie warsztat poprawia w biegu. Takie czasy
  • Odpowiedz
@johann-meier #!$%@? pan. Oświetlenie dobrze gra. Jedyne co można tutaj mieć pretensje to włosy i płaskość twarzy oraz brak naturalnej lekkości. Jednak to dzieło w klimacie rzeźby więc takie rzeczy są normalne.

Zwróć uwagę na idealne rysy światła nad postacią i skrzydła oraz samą formę postaci. Nie jest to obraz na miarę największych artystów lecz nie można mu niczego zarzucić.

A pan jak napisał że potrafi oceniać i krytykować sztukę, to myślę
  • Odpowiedz
  • 1
@Yenn_z-Wyspy7Slonc: Dziękuję!

@Theo_Y @manic-miner
Dzięki mircy natomiast jak mówiłem, użytkownik jest na czarnej
a uściślając: był już zanim tutaj skomentował, na co musiałem swego czasu mieć dobry powód.

Dla mnie nie ma tematu. Czy jakieś uwagi są zasadne czy nie, to nie ten poziom kultury osobistej. "To nie do mnie tak".
  • Odpowiedz
  • 2
@Staraagrafka: Dziękuję.
Bingo. Nie dodałem z rozpędu.
Namalowałem chamsko zżynająć ze zdjęcia ukazującego rzeźbę autorstwa Benjamina Victora pt. "The walking angel" albo "Angel" (chyba coś zmieniał jej tytuł). Dość popularna współczesna rzeźba.
  • Odpowiedz