Wpis z mikrobloga

@gascoigne: te ramiona są po prostu spartaczone, do tego brak konsekwencji w oświetlaniu postaci, jakim cudem ma całą głowę jasną, ale za to tylko lewą część nogi, to jest nielogiczne, ogólnie jesteś bardzo słaby
@Theo_Y: ja nie umiem malować, więc się za to nawet nie zabieram (znam swoje możliwości, znam swoje słabe i silne strony, której to cechy na 100% brakuje OP-owi)...

za to potrafię dobrze oceniać i krytykować, a to badziewie ma tyle niedociągnięć, że głowa mała - teraz jeszcze zwróciłem uwagę na olbrzymie kościste dłonie, niedorobione kolano, niedociągnięcia na twarzy, na sylwetce, włosów tak się nie maluje (a może to jakaś chusta???)... ogólnie
@Theo_Y: nie

po prostu nie

ten obraz nie jest z nurtu abstrakcjonizmu, a aspiruje raczej do realizmu alegorycznego
te niedociągnięcia, o których wspomniałem, świadczą o bardzo słabym warsztacie, amatorskiej technice tworzenia, braku dokładności

ktoś, kto robi takie podstawowe błędy, daleko nie zajdzie

dodam, że nie hejtuję, ale podaję cenny feedback
@johann-meier: od czegos sie zaczyna. Owszem idealnie to sie tlucze rysunek latami do perfekcji a dopiero potem robi obrazy. Ale dzisiaj mamy szybki bylejaki swiat i sie warsztat poprawia w biegu. Takie czasy
@johann-meier #!$%@? pan. Oświetlenie dobrze gra. Jedyne co można tutaj mieć pretensje to włosy i płaskość twarzy oraz brak naturalnej lekkości. Jednak to dzieło w klimacie rzeźby więc takie rzeczy są normalne.

Zwróć uwagę na idealne rysy światła nad postacią i skrzydła oraz samą formę postaci. Nie jest to obraz na miarę największych artystów lecz nie można mu niczego zarzucić.

A pan jak napisał że potrafi oceniać i krytykować sztukę, to myślę