Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki język jest według was najtrudniejszy z tych podanych? #jezykiobce #niemiecki #hiszpanski #francuski #angielski #czeski #rosyjski #wloski #szwedzki #norweski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f002a7b5a60033c4149ebd6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!

Który najtrudniejszy?

  • niemiecki 10.4% (19)
  • hiszpański 2.7% (5)
  • francuski 32.8% (60)
  • angielski 1.1% (2)
  • czeski 3.3% (6)
  • rosyjski 3.3% (6)
  • włoski 1.6% (3)
  • szwedzki 17.5% (32)
  • norweski 27.3% (50)

Oddanych głosów: 183

  • 16
@CarpetKnight97: Angielski fonetycznie jest #!$%@?, jego wszechobecność pozwala na łatwą naukę ale i tak.
Hiszpański gramatycznie na większym poziomie ale fonetyka i gramatyka by się komunikować bardzo łatwa+oparty o łacinę.

Też pytanie jest okropnie sformułowane, co to znaczy że jest najtrudniejszy? Najtrudniejszy do nauczenia się? Najtrudniejszy do komunikacji? Dla Polaka? W angielskim praktycznie nie ma głosek które są w języku polskim, natomiast w rosyjskim jest pełnogłos (pozostałość po dawnych czasach). A
@CarpetKnight97: Alfabet to jest kwestia nauki 4h? Inie chodzi o naukę głosek, głoski się zmieniają w zależności od tego jak są ułożone w zdaniu, od tego czy są reczownikami czy nie ('concentrate' można powiedzieć na 2 sposoby i bedą znaczyć różne rzeczy, tak samo 'use'). Fonetyka to cały zbiór zasad, dodatkowo język angielski nie pokrywa się z zapisem fonetycznym, przez co nie uczysz się paru dżwięków a unikalnej nauki wymowy każdego
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jest się ograniczonym do każdy. Poza tym każdy jest trudny i łatwy na swój sposób, wszystko zależy jakie się zna inne podobne języki.

Inna tez sprawa ze stopień trudności zależy od znajomosci języka ojczystego.

Ja tylko powiem ze Niemiecki wbrew pozorom jest prosty a do dlatego ze do dobrej komunikacji i tak wiele słów się pomija a sami Niemcy mówią powoli i wyraźnie czego nie można powiedzieć o Angolach.
@ZarejestrowanyMimoWoli: No bo to taki problem dodać -o -a -on etc. pod koniec 99% czasowników xD
Wprost niemożliwe do zapamiętania!

I tak gramatyka hiszpański b2-c2 taka trudna, bo przecież gramatyka każdego innego języka na tym poziomie to bułka z masłem!

(Tak było!) Ja po nauce przez 4-6h Hiszpańskiego od zera byłem w stanie przeprowadzić już porządną konwersację tj. zrozumieć i być zrozumianym w bardzo wielu tematach, ogarnąłem mega zasób słownictwa (jak