Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracait #programowanie #gorzkiezale #pracbaza #zarzadzanieprojektami

Nasz menago to jest dobry koleś.
Średnio spalamy ok. 120 story pointów na sprint. Dorzucił nam do teamu testerkę i zdziwiony, że nadal spalamy tyle samo, kiedy mamy w zespole dodatkową osobę. Liczył, że skoro w 4 osoby robimy 120 SP, to z dodatkową osobą (testerką) 150 będzie xD
Jak chciał, żebyśmy więcej tasków robili to mógł nam dorzucić kolejnego deva, a nie xD

Co za debile zostają menadżerami to ja nie mam pytań.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5efeec9f15d9fcf7250f05ce
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie praca "spowolniła” jak wrzucono mnie do działu backlog poszerzył się o 150 zadań bugów w pierwsze 2 miesiące. Dodatkowo przy regresji wychodzi sporo rzeczy, wiekszych lub mniejszych ale absorbujących czas.
Sporo drążenia, że jakieś funkcjonalności dostępne do ustawienia od strony admina, nie są prezentowane na stronie użytkownika.
Bez bugfixow się zakopiecie, a cześć zadań nie będzie obsługiwała, czasami od strony biznesowej edge case’ów.
Pajac z tego menagera, tester
@mrpk: naprawdę? Naprawdę porównujesz SP nawet nie między zespołami w jednym projekcie czy jednej firmie ale gdzieś #!$%@? wie gdzie? Wiesz, że równie dobrze mogliby robić w milionach SP albo w słoikach musztardy? Że to nie ma znaczenia?
@AnonimoweMirkoWyznania: cały ten agile w korkach jest do zaorania. Agile coache to i w ogóle wyznawcy agile jak sprzedawcy garnków Filipiak za 5000. Sprzedają bajki ze Agile polepszy wydajność a tymczasem jest to zupełnie odwrotnie, więcej czasu schodzi na gowno spotkania, księgowość w Jirze itp mówię z doświadczenia w dużym korpo, może w mniejszych firmach jakoś to ogarniają.