Wpis z mikrobloga

@CZARNYCZAREK: Facet nie różni się niczym od innych naciągaczy, tylko, że akurat naciąganie religijne ma długą tradycje historyczną. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wraz z rozwojem technologii i nauki coraz więcej "cudów" można włożyć między bajki, a zresztą sami duchowni przyznają często, że te cuda to zwykłe zagranie pod publiczkę, bo ich Bóg nie działa przeciwko prawom naturalnym. Przypominam, że kiedyś uznano za boski cud, że ryż pod
Człowiek z RiGCz jest agnostykiem


@ewaaaxxx: wiec nie wykluczasz istnienia Zeusa I innych bzdur i chcesz nazywać siebie człowiekiem z rozumem i godnością?

Chyba ze masz już obraz boga którego nie wykluczasz- wtedy jesteś zwyczajnym teistą.
  • 1
@boguchstein: niekoniecznie - sens moich słów jest następujący: zapytuje o to, czy można jednoznacznie uznać nieistnienie bytu jeśli nie możemy poznać go za pomocą zmysłów (a wręcz może być niepoznawalny za pomocą mierzalnych fenomenów) - jest to nawiązanie do Kanta i jego konceptu rzeczy-samej-w-sobie która jest fenomenalnie (zmysłowo) niepoznawalna i niemierzalna
jednoznacznie


@ConstantineFrankHawkman: nie można, mamy tutaj absolutu i nigdzie nie twierdzę, że mówię w kwestiach absolutnych. Nie da się niczego w zasadzie przyjąć ze 100% pewnością. Lecz w tym przypadku, jako że nie mamy dowodów, uznajemy, że nie istniej w sensie nieabsolutnym. Ja jestem akurat ateistą, który unika twierdzenia pozytywnego, bo nie mam interesu w przestawianiu dowodów na nieistnienie boga( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boguchstein: nie mowie że jestem dobry w temacie tylko daje argument a Twoim następnym komentarzem powinien być kontrargument (w tym przypadku obalenie zakładu Pascala) a nie jak w przypadku Twojego kolegi "łeeee poszukaj w google jest 2020 powtarzam 2020, jestem ateistą i jestem mądry a Ty katolu nie wiesz że to już jest OBALONE od 20 lat"
@MrFisherman Odpuść, wykopki nie odróżniają wiary od wiedzy, do nich nie trafisz. Wiara wielu osobom pomaga psychicznie radzić sobie samemu w wielu trudnych sytuacjach w ciągu całego życia, więc skoro ludzie chcą wierzyć, to wierzą. Tak samo jak idąc na wybory wierzą, że głosując na ich kandydata będzie lepiej.
@boguchstein: twierdzisz, że są naukowe dowody na to iż Boga nie ma. Jako osoba nie będąca pewna ani istnienia Boga ani jego braku proszę abyś mi pokazał te naukowe dowody.


PS. odpowiedz mi jeśli możesz na pytanie, skąd się wzięła materia do wielkiego wybuchu?
@boguchstein: Musze Cię zmartwić albo napełnić radością bo Jezus dotrwał do dzisiaj, 2000 lat a on dalej jest :) a Biblia jest najczęściej kupowana książka na świecie. To takie suche fakty tylko. Pozdro mirasku i miłego wieczorku :)