Wpis z mikrobloga

@MrFisherman: może ktoś Ci już to napisal, ale nie chce mi się czytać całej dyskusji

dla mnie zakład Pascala jest bez sensu.

zakłada on wiarę, bo masz z tego korzyści. nei taką czystą wiarę, bo naprawdę w to wierzysz, wiesz, odczuwasz całym sobą że bóg istnieje. wierzysz, bo przyniesie Ci to korzyść. to taka strasznie niewdzięczna wiara, taka, którą bóg, gdyby istniał, mógłby potępić. tak uważam.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Zakład Pascala ma ten problem, że zakłada, że bóg jest naiwny i się nie zorientuje, że czcisz go z czystej kalkulacji (chciałbyś być w takiej relacji, gdzie ktoś mówi, że Cię kocha, bo liczy na profity z tego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Zakłada też, że trafisz w odpowiedniego boga z wierzeniami. Jeśli nie, a ten prawdziwy będzie "bogiem zazdrosnym", to możesz dostać jeszcze większą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wibrujacycymbalek: nie no ja rozumiem i się zgadzam, nie wiedziałem że to jest obalone ale po prostu o to o co mi chodzi to to że lepiej porozmawiać merytorycznie a nie jak byli członkowie elektrody liżący się po no ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CZARNYCZAREK: Nie ogarniam hejtów na Szustaka. Koleś z niesamowitym rigczem i potężną wiedzą - niestety po Twojej ułomnej "ripoście" widzę, że nie trafił na godnego przeciwnika. Jeżeli masz problem z jego wiarą, potraktuj go jak filozofa. Co do zbieranego hajsu - nikt nie zmusza, a za taki kontent należy mu się.
  • Odpowiedz
ale 2 047 123 zł za to istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyłącznie dzięki bogu pieniążki lecą z nieba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Morf: jak to się mówi... Bóg zapłać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz