Wpis z mikrobloga

@ewaaaxxx: mam nadzieję, że jesteś wierzącym katolkiem, bo już w 3 komentarzu mnie w swoim miłosierdziu wyzywasz xd No, ale czego się spodziewać po wierzących na pokaz( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisałm. Tak, jak w Niemczech, gdy przy rozliczaniu wybieram, czy chcę przekazać podatek na dany kościół, czy nie. Ciekawe ile by z tych 80% faktycznie dało pieniądze, gdyby mogli nie dać i sobie wziąć zwrot ( ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morf: może źle to określiłem, ja wierze bo wierze a nie uważam że za samą wiare jest zycie wieczne, trzeba być dobrym człowiekiem

A z postulatami odnosnie kościoła w pl się zgadzam, religie dać do salek, ksieży opodatkować skoro zarabiają, i oddzielić ich od polityki
  • Odpowiedz
@boguchstein: Spoko. Ja nie chce by z moich podatków byli opłacani policjanci którzy pilnują parady lgbt albo żeby z moich podatków były budowane scieżki rowerowe. Masz jakis genialny sposób by każdy wybierał sobie na co idą płacone przez niego podatki?
  • Odpowiedz
@MrFisherman: postowanie zakładu pascala w 2020 roku ja #!$%@? ludzie wy macie jakąś elementarną chociaż wiedzę na temat religii i filozofii i przeróżnych pseudo-dowodów na istnieje boga które raczej są fikołkami umysłowymi?
  • Odpowiedz
@MrFisherman:

polecam się zastanowić w kontekście tego zakładu nad 2 rzeczami

1. co jeśli akurat wierzymy w niewłaściwego Boga? (wybór jest dość szeroki)

2. skąd w ogóle przekonanie, że to w co wierzymy podlega naszej woli?
nasze poglądy to bardziej coś co nam się przytrafia, niż coś co sobie wybieramy
  • Odpowiedz
@boguchstein: Kwestia jest ta sama - dotyczy tego jak mają być dysponowane pieniądze z podatków. Najwidocznie „twoje” rozwiązanie tej kwestii jest błędne z czego próbujesz się wykręcic
  • Odpowiedz
skąd w ogóle przekonanie, że to w co wierzymy podlega naszej woli?

nasze poglądy to bardziej coś co nam się przytrafia, niż coś co sobie wybieramy


@witajswiecie: że jak? każdy kto ma mózg samowolnie decyduje o tym w co wierzy i dlaczego.
  • Odpowiedz
@atteint: tak? rozumiem przez to, że potrafisz nagle oderwać się od całego swojego życiowego doświadczenia, wychowania, własnej biologii masy innych czynników które cię ukształtowały i dokonać autonomicznego wyboru?

potrafisz sprawić, że argumenty które Cię nie przekonują nagle zaczną Cię przekonywać?

rzeczy których nie lubisz nagle zaczniesz lubić?

wszystko jedynie siłą swojej wolnej woli?
  • Odpowiedz
@atteint: decydujesz, w co wierzysz? Czy po prostu wierzysz? Jak ci powiem, że na księżycu jest magiczny jelonek, to będziesz się w stanie sam przekonać do tego, że jest faktycznie tam jelonek jest? Jesteś w stanie "uwierzyć", że jesteś 50-letnią kobietą? Chyba nie.
  • Odpowiedz
@MrFisherman: bo obalenie zakładu pascala to kwestia 3 sekund w google o ile się nie posiada jakiejś elementarnej logiki i potrzeba do tego pomocy, ludzie obalali tą gównoteze na setki różnych sposobów na przestrzeni lat, nie zamierzam kopiować i wklejać ich pracy, wystarczy 1 klik w google.
  • Odpowiedz