Wpis z mikrobloga

Bez mrugnięcia okiem zagłosowałbym na kandydata, który postulowałby nadanie znacznie większych uprawnień samorządom i dążyłby do federowania polski, tak żeby ludzie z Podkarpacia czy Podlasia nie mówili mi jak mam żyć. Wg mnie to jest najlepszy pomysł na Polskę, gdzie mieli by żyć ludzie o różnych poglądach. Odchudzenie władzy centralnej do absolutnego minimum i rozróżnienie ustawodawstwa w różnych województwach np. W łódzkim możesz się wyskrobać a w świętokrzyskim już nie. Serio jeżeli chcą sobie w Białymstoku żyć jak żyją niech tak będzie, powinno dać się ludziom możliwość, bez wyjeżdżania z Polski żyć w miejscu gdzie jego poglądy są respektowane. Jak jesteś konserwa to się np przeprowadzasz do Lublina, a jak jesteś gejem libertynem to sobie wyjeżdżasz do poznania i normalnie hajtasz z innym typem.
#wybory
  • 119
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bordomir: #!$%@? nie jednolitego, wrzuc ludzi z Polski C gdzie rządzi ksiądz przez sołtysa do Wielkopolski i zobacz jak jest zajebiscie jednolicie. Also 'widać zabory' z każdej mapy o statystykach dot. kraju
Kryzys społeczny to tak naprawdę to z czym będą musiały się zmierzyć państwa, ja nie widzę możliwości żeby ludzie nagle zaczęli przyjmować argumenty drugiej strony, a próba regionalizacji jest dosyć higienicznym sposobem na rozwiązanie takiego kryzysu.


@Quesedilla_dostojewski: Absolutna racja, multikulti nigdy nie miało prawa istnienia, nie bez przyczyny tysiące lat temu wymyślono granice
@DizzyEgg: Kochany, a czego PO nie obiecywało... a później np. mieliła miliony podpisów reformy 4xTak
1. Wprowadzenie okręgów jednomandatowych
2. Likwidacja Senatu
3. Zmniejszenie liczby posłów do 230
4. Zniesieniem immunitetu parlamentarnego

Mieli też pomysł z czasowym podwyzszeniem Vat...
@Quesedilla_dostojewski: po kilku dekadach schemat wygląda tak: lewicowcy rujnują swoje województwo, wyjeżdżają do bogatszego prawicowego województwa, rujnują je głupim głosowaniem - za 50 lat cała polska jest chlewem, nie tylko biedne obszary.

(kierunków używałem w odniesieniu do poglądów ekonomicznych, mordowanie dzieci nie wpływa aż tak bardzo na pkb, bo większość normalnych ludzi tego nie robi nawet jak można)
@nomadicgoogler: tak rozbiory też były, co to ma do rzeczy, skoro ani jedno ani drugie nie odebrało polskości, to dlaczego pewne różnice w niektórym prawie lokalnym miałyby to zmienić. Cały czas Polacy mieliby jednego prezydenta, jeden sąd najwyższy jedna reprezentacje w piłce nożnej i wszyscy Polacy mieliby jedno ogólnokrajowe "#!$%@?", rzeczy, które pozwolą czuć jedność narodowa.
@Quesedilla_dostojewski: pozwolę sobie wkleić mój komentarz na identyczny temat, oczywiście zjechany przez jakiegoś kretyna bo mu się nie podobała konkurencja podatkowa między samorządami xD

„podoba, ale tylko przy zmianie całego ustroju. Przede wszystkim należałoby ponownie wprowadzić reformę samorządowa, zlikwidować powiaty, a województwa przekształcić w forum gmin, dać im własne parlamenty i pozwolić rządzić się na własnym terytorium w pewnym zakresie, oczywiście nie ustrojowym czy prawa karnego i innych, ważnych dla narodu