Wpis z mikrobloga

Bez mrugnięcia okiem zagłosowałbym na kandydata, który postulowałby nadanie znacznie większych uprawnień samorządom i dążyłby do federowania polski, tak żeby ludzie z Podkarpacia czy Podlasia nie mówili mi jak mam żyć. Wg mnie to jest najlepszy pomysł na Polskę, gdzie mieli by żyć ludzie o różnych poglądach. Odchudzenie władzy centralnej do absolutnego minimum i rozróżnienie ustawodawstwa w różnych województwach np. W łódzkim możesz się wyskrobać a w świętokrzyskim już nie. Serio jeżeli chcą sobie w Białymstoku żyć jak żyją niech tak będzie, powinno dać się ludziom możliwość, bez wyjeżdżania z Polski żyć w miejscu gdzie jego poglądy są respektowane. Jak jesteś konserwa to się np przeprowadzasz do Lublina, a jak jesteś gejem libertynem to sobie wyjeżdżasz do poznania i normalnie hajtasz z innym typem.
#wybory
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quesedilla_dostojewski ziom, sam widzisz, że chodzi o zakazy. Wyobraź sobie, że wszędzie można przeprowadzać aborcję, brać homośluby itp. Po prostu w niektórych województwach ludzie tego NIE CHCĄ ROBIĆ i nie robią. W czym jest problem? Co osobę X obchodzi co robi osoba Y, choćby mieszkała ścianę w ścianę.
  • Odpowiedz
@Bordomir: dlatego kompetencje samorządu powinny być jasno określone. Nie można tego porównywać z tym co się dzieje teraz. Nie daje też tutaj przepisu jak to zrobić czy zrobić to gwałtownie czy stopniowo. Ale wg mnie to jak teraz działa Polska zwyczajnie nie działa. Podział społeczeństwa się nasila, ludzie będą siebie coraz bardziej nienawidzić mimo że są częścią tego jednolitego panstwa, bo taka strategie obrał establishment polityczny i medialny, nie tylko
  • Odpowiedz
@SpaceCat: Wszędzie w Europie duże miasta głosują na liberałów/lewicę a wsie na konserwatystów, nawet w Budapeszcie rządzą lewacy to nie jest powód do federalizowania państwa
  • Odpowiedz
mam uzasadnić dlaczego federacje są słabsze?


@Bordomir: no uzasadnij :D .. szczegolnie uzasadnij czemu slabsze sa najwieksze potegi finansowe swiata bedace federacjami :D. takie stany , niemcy , austria belgia kanada szwajcaria
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quesedilla_dostojewski: Gościu, w Polsce zawsze masz dwie partie i na tych mapkach powyborczych nigdy nie widać nikogo więcej. W innych krajach jest o wiele różnorodniej na mapkach a nikt ich nie dzieli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muchabzz: Lub kraje jednolite. Chiny, Japonia, Francja, UK. Wygrałem numerkami, bo Belgia, Austria czy Szwajcaria to jakieś gówienka xD
  • Odpowiedz