Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Mirki podjęłam decyzję o zmianie pracy, ktoś Was aplikował teraz? Jak wygląda sytuacja na rynku?
Jestem specjalistą, przed wirusem z moim doświadczeniem powinnam dostać pracę z pocałowaniem ręki, ale teraz trochę się cykam. Mam dość już swojego szefa i muszę coś zmienić.
Ps. Na jakich portalach najlepiej szukać pracy? Zauważyłam że pomiędzy praca.pl a pracuj.pl jest straszna dysproporcja ilości ogłoszeń na rzecz tego drugiego
#praca #pracbaza #warszawa
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Green81: jaka branża?
LinkedIn i pracuj powinno wystarczyć. Ogarnij też profil na LinkedIn i zasięgi. W mojej branży gdzie były zwolnienia po 30%, sytuacja na rynku pracy wróciła już do normy i znowu można przebierać w ofertach.
@Green81 musisz podrasować swój profil na LinkedIn czyli:
- aktualnij go o to co teraz robisz
- dopisz certyfikaty
- dopisz osiągnięcia przy każdym stanowisku (zmniejszenie kosztów o 30% itp, to się dobrze sprzedaje)
- znajdź kilka ogłoszeń które Ci pasują, wejdź w ich wymagania i tam często będą podane słowa kluczowe oraz statystyka ile z tych slow pojawia się na Twoim profilu - zapisz je i wplec je na swoim profilu
@Green81: U mnie proces rekrutacji przez pandemie strasznie się dłuży, pod koniec marca aplikowałem i do końca czerwca mam dostać promesę i finalizację umowy.
Z tego co słyszałem w Warszawie na przykład sporo firm ma rekrutacje wstrzymane, lub powoli się otwierają.
@Green81: mi osobiście szukanie satysfakcjonującej pracy zajęło 2 miesiące ale to był marzec-maj, teraz podobno gorzej jest, niestety często będziesz słyszeć "tak tak tak" a później no sorry ale rekrutacja wstrzymana, dużo firm łapie sobie teraz specjalistów do bazy "na przyszłość", jeśli w aktualnej pracy nie jest Ci źle to ja bym Ci radził nie zmieniać, daj jeszcze sobie trochę czasu i może sytuacja na rynku się polepszy, też myślałem, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pirat_Brodacz: nie zamierzam składać jeszcze wypowiedzenia, raczej sprawdzić jak wygląda sytuacja, ile mogą mi zaproponować (przed wirusem na luzie dostałabym więcej niż zarabiam)