Wpis z mikrobloga

@MajorWinters: Jak ktoś się wycofuje to karty nie tracą ważności. Jak to widzisz, jeden z kandydatów np umiera na tydzień przed wyborami i przez to nie ma jak ich przeprowadzić?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@turlajwroty: jak chodziłam od podstawówki, albo gimnazjum - uczyli mnie, że dokumenty urzędowe składa się dwa razy tekstem do wewnątrz - właśnie żeby nie dało się odczytać
  • Odpowiedz
To się powinno odbyć pod nadzorem OBWE. Tutaj jeszcze przed dostarczeniem karty do komisji można bez problemu trochę zmienić proporcje głosów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@turlajwroty: U nas w Polsce jest prawie OK. kartę z głosem wkładasz do grubej koperty, którą to znowu kopertę wkładasz do koperty z oświadczeniem o anonimowym głosowaniu. Po prześwietleniu żarówką nic nie przebija. Dopiero po prześwietleniu 450 razy mocniejszym strumieniem światła niż to co jest w słonczy dzień udało się ledwo zobaczyć na co ktoś oddał głos.

Dla ciekawskich jak to obliczyłem:

bartosz325 - @turlajwroty: U nas w Polsce jest prawie OK. kartę z głosem wkładasz do ...

źródło: comment_1592831491QyvebZKVbab9w7CbM0hj9V.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@turlajwroty musiałeś zgłaszać się do rodzimej komisji wyborczej? W dowodzie .mam polski adres, ale wpisałem że chce dostać za granicą. Nie chce żeby okazalio się, że powinienem poinformować macierzysty okręg, że głosuje poza
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Ja głosuję w Niemczech i moja koperta też tak prześwitywała. Powiem więcej, prześwit było widać nawet po włożeniu koperty z kartą do głosowania do drugiej koperty dołączonej do pakietu wyborczego (po podświetleniu), także ten... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Frank_Parker: nic nie zglaszalem, wypełniłem tylko formularz online i podalem swój obecny adres.
@Matrioszkawkieszeni: konsulat w Manchesterze wysyla obywatelom, którzy się zarestrowali na wybory. Chyba logiczne jest, że w przypadku korespondencyjnych wyborów musisz taka karte mieć wcześniej by mieć czas ją odesłać. Na swój koszt na dodatek.

Tak pozatym to bardziej #!$%@? jest to, że karta ze zdjęcia jest mojej różowej, a ja swojej dzisiaj nie dostałem, mimo
  • Odpowiedz
@Frank_Parker: Tak, dostałam w sobotę. Mieszkam w Badenii, ale pakiet przyszedł z konsulatu w Monachium. Jak nakleisz znaczek za 1,55 EUR, to możesz wrzucić do zwykłej skrzynki (ja zostawiłam w okienku, bo nie byłam pewna prawidłowej opłaty).
  • Odpowiedz