Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu naciągnęłam staw skokowy podczas biegania. Po wykonanym USG ortopeda przepisał mi krioterapie. Czy jest sens jeszcze dodatkowo robić sobie okłady z plastrów borowinowych? Czy takie zabiegi raz zimno (krioterapia) raz ciepło (plastry borowinowe) są ok?
#fizjoterapia #krioterapia #kinezyterapia #stawskokowy #bieganie #rehabilitacja #sport
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RozowaWkolorachTeczy: Ortopeda jest lekarzem i zrobi ci przeswietlenie, sprawdzi jak to wyglada w srodku, itp. Natomiast kolejnym, KONIECZNYM krokiem jest wizyta u dobrego fizjoterapeuty (najlepiej sportowego, np ktory pracuje z klubami pilki noznej, recznej itp) i on powinien ci doradzic co dalej.

Ja mialam problemy po kontuzji obu kolan i biegalam od lekarza do lekarza, slyszac glownie "musi troche czasu minac i bedzie dobrze". Oczywiscie czas mijal, a lepiej nie
  • Odpowiedz
@RozowaWkolorachTeczy: @karkolomny_dziurkacz: Leczenie zimnem jest tylko na początku, aby zminimalizować stan zapalny - ale powoli i od tego się odchodzi twierdząc, że jest to najważniejszy proces w toku leczenie tkanki kiedy to napływają do tego obszaru mediatory i indukują sie inne czynniki lecznicze.
Lekarz oprócz zlecenia diagnostyki i leków g*wno może zrobić w takim przypadku (poza tym nie ma czegoś takiego jak "naciągnięcie stawu skokowego). Do fizjo się
  • Odpowiedz
jak masz stan zapalny to grzanie odpuść. Mi krio pomagało przy problemach z achillesem, ale samo krio Cię nie naprawi- ćwiczenia to podstawa


@brand_new_brain: wybacz moją ignorancję, ale jeśli chodzi o te sprawy to jestem głupiutka. Myślałam zawsze, że stan zapalny to trzeba zaleczyć właśnie jakimiś okładami/krioterpaią, a ćwiczenia to w celu wzmocnienia i unikania kolejnych kontuzji?
  • Odpowiedz