Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 248
#neuropa #bekazlewactwa #wybory

Gdy kandydat stara się zdobyć głosy gdzie tylko może i przypadkowo daje tweet na tyle absurdalny, że cała jego dotychczasowa kampania może pójść w PiSdu.

Tym tweetem Trzaskowski stracił mój głos w 1 turze, bo systemowa dyskryminacja mężczyzn mu jakos nie przeszkadza, a urojona dyskryminacja kobiet już tak.
Dysproporcje w zarobkach w Polsce są jednymi z najniższych w Europie.
Tam gdzie występują są zwykle związane z wyższym ryzykiem zatrudnienia kobiet lub wyższymi kosztami ich zatrudnienia (dodatkowe przywileje jakie należą się kobietom). Są zawody, w których to mężczyźni mają zdecydowanie gorzej.
Pomijam oczywiście, że w wieku wypadkach różnica wynagrodzeń wynika z zdolności lub wyników pracowników. A mimo wszystko jest ona jedna z najniższych w Europie.

U nas w pracy większość kadry kierowniczej stanowią kobiety. Średnie wynagrodzenie bez zarządu jest również wyższe w wypadku kobiet. W zarządzie więcej zarabiają mężczyźni i stanowią większość. Ale nie ma tu dyskryminacji ze względu na plec #polityka
Clear - #neuropa #bekazlewactwa #wybory

Gdy kandydat stara się zdobyć głosy gdzie ty...

źródło: comment_1592514970oy6p3ZNMoGCtZzI7ZomMEn.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Clear: dziękuję za udostępnienie. Teraz na pewno nie zagłosuję na tego typa. Niższe wynagrodzenie za tą samą pracę? Nie mają równych szans? xD
Typowy feministyczny bełkot, niepoparty żadnymi twardymi danymi, a i idę o zakład, że nie potrafiłby logicznie tego uargumentować. Najlepiej rzucić chwytliwe hasełko i voilà.
  • Odpowiedz
@Clear
No tak, kobieta z 5 letnim doświadczeniem pracująca na ćwierć etatu powinna zarabiać tyle samo, co mężczyzna z 20 letnim doświadczeniem, pracujący na cały etat.

Mojego głosu nie dostanie.
  • Odpowiedz
xd

Społeczeństwo to nie Wykop, tym wpisem Czaskoski tylko zaplusuje u różnych natalek i grażyn, a reszta ma w dupie. Piana pocieknie jakimś 5% wyborców, z czego większość głosuje na Bosaka i ma tu konto.


@koroluk: dlaczego mnie to nie dziwi, że lewoskrętni popierają populistyczne p---------e - byle sobie nabić liczbę głosów, a mają głęboko w p-----e rzeczywistość HA TFU
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Na 1 punkt pięknie Ci @Szalom odpowiedział, populistyczne p---------e. Ignorujesz fakt że kobiety są od paru lat już w większości studentami, i podpierasz się dyskryminacją sprzed 100 lat.

Jakbyś uważnie przeczytała co napisałem wcześniej to wyraźnie napisałem że "p-----c jest obustronna zazwyczaj", czyli to co wynika z tabeli 8. I tak p-----c w Polsce w domu w kierunku mężczyzn jest ignorowana przez policję i społeczeństwo. Niedawno były plakaty porozwieszane po całej Warszawie(i pewnie innych miastach) gdzie były numery na infolinie pomocy, pod kobietą było napisane "Jesteś ofiarą przemocy zadzwoń", a pod mężczyzną "Możesz przerwać spiralę przemocy, pomożemy Ci przestać być katem"(czy coś takiego).

Co do macierzyństwa, na całym świecie są ustawy które pomagają kobietom w macierzyństwie, od programów pomocy samotnym matkom, przez alimenty i rozwody ułatwiające im w przejęciu majątku, Polska nie jest wyjątkiem.
No i jest jeszcze jeden problem, brak symetrii w decyzji o dziecku po zapłodnieniu, w Polsce tego problemu jeszcze nie ma, bo nie ma u nas aborcji na życzenie. Ale jest to coś co pozwala kobiecie na rezygnację
  • Odpowiedz
@Clear: głosuj na Hołownie - postuluje on np.: zrównanie świadczeń rodzicielskich, macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich niezależnie od formy zatrudnienia czy dwumiesięczny urlop ojcowski
  • Odpowiedz
@grejfrut: Absolutnie do Ciebie słodziaczku UwU.
Może lekcje czytania ze zrozumieniem, albo trochę krytycznego myślenia co wynika z Twojego postu, z mojej odpowiedzi i z raportu CBOS. Kobiety są liderami przemocy psychicznej, ignorowanej społecznie.
Do tego nie trzeba być silniejszym fizycznie, można użyć narzędzia, do tego wiele mężczyzn nie będzie się bronić w obawę o łątkę przemocowca w rodzinie. Co się bardzo często dzieje dzięki bagatelizowaniu przemocy kobiet przez ludzi
  • Odpowiedz
Jaki to był elaborat? Wiele kobiet wykorzystuje to dla swojego zysku.


@ChadimusPrzegrywus: haha i ty kasztanie chcesz jakiegoś zrozumienia dla przemocy psychicznej?

Swojego partnera broniłabym jak lwica, tak jak resztę moich kolegów.

A p-----w takich jak ty, którzy na twierdzenie, że z kobiet robi się obiekty seksualne odpowiada, że spoko, bo maja z tego zysk będę gnębić na ile mi prawo pozwala. Giń.
  • Odpowiedz
A p-----w takich jak ty, którzy na twierdzenie, że z kobiet robi się obiekty seksualne odpowiada, że spoko, bo maja z tego zysk będę gnębić na ile mi prawo pozwala. Giń.


@MsChokesondick:
Jakbyś czytała dalej to byś doczytała że nie traktuje tego jako prostej sprawy. Ale to trzeba mieć IQ w 3 cyfrowych numerach żeby zrozumieć że świat nie jest taki prosty.
I nie było mowy o "robieniu", a o postrzeganiu. Co jest zupełnie czym innym.
Do tego prawdą jest że kobiety wykorzystują wiele metod które podkreślają seksualne cechy ich budowy, to jest ich wybór, często nastawiony na konkretne korzyści. Mężczyźni zresztą robią to samo(choć pewnie rzadziej), i kobiety też ich postrzegają w
  • Odpowiedz
Jakbyś czytała dalej to byś doczytała że nie traktuje tego jako prostej sprawy.


@ChadimusPrzegrywus: uu, czego nie doczytałam, p---------a o Tigerze Woodsie? xD

Do tego prawdą jest że kobiety wykorzystują wiele metod które podkreślają seksualne cechy ich budowy, to jest ich wybór, często nastawiony na konkretne
  • Odpowiedz
@MsChokesondick:
Tak, bo p-----c wobec mężczyzn jest uniwersalnie praktycznie ignorowana.
Za to seksualizacja kobiet, wbrew ich woli, jest uniwersalnie rozpoznawalna i traktowana jako zła.

Do tego prawdą jest, że mężczyźni wykorzystują wiele metod, które podkreślają ich siłę fizyczną, gwałcą i biją, to jest ich wybór, często nastawiony na konkretne
  • Odpowiedz
Za to seksualizacja kobiet, wbrew ich woli, jest uniwersalnie rozpoznawalna i traktowana jako zła.


@ChadimusPrzegrywus: jak to, podobno same to sobie robimy i jeszcze mamy korzyści xD uważasz, że jesteś jedynym, który tak twierdzi? xD

teoretycznie
  • Odpowiedz
@MsChokesondick:

Więc ja ci mówię, że te kobiety w F1 nie robią z siebie mięsa z własnej woli, tylko są ofiarami stereotypu.


Tak tak, widać że mądrzejsza od nich jesteś, i biedne kobiety nie mogą decydować o sobie, ale Ty i im podobni przyjdziecie i je uratujecie, byle by nie były wykorzystane przez okrutny
  • Odpowiedz