Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 248
#neuropa #bekazlewactwa #wybory

Gdy kandydat stara się zdobyć głosy gdzie tylko może i przypadkowo daje tweet na tyle absurdalny, że cała jego dotychczasowa kampania może pójść w PiSdu.

Tym tweetem Trzaskowski stracił mój głos w 1 turze, bo systemowa dyskryminacja mężczyzn mu jakos nie przeszkadza, a urojona dyskryminacja kobiet już tak.
Dysproporcje w zarobkach w Polsce są jednymi z najniższych w Europie.
Tam gdzie występują są zwykle związane z wyższym ryzykiem zatrudnienia kobiet lub wyższymi kosztami ich zatrudnienia (dodatkowe przywileje jakie należą się kobietom). Są zawody, w których to mężczyźni mają zdecydowanie gorzej.
Pomijam oczywiście, że w wieku wypadkach różnica wynagrodzeń wynika z zdolności lub wyników pracowników. A mimo wszystko jest ona jedna z najniższych w Europie.

U nas w pracy większość kadry kierowniczej stanowią kobiety. Średnie wynagrodzenie bez zarządu jest również wyższe w wypadku kobiet. W zarządzie więcej zarabiają mężczyźni i stanowią większość. Ale nie ma tu dyskryminacji ze względu na plec #polityka
Clear - #neuropa #bekazlewactwa #wybory

Gdy kandydat stara się zdobyć głosy gdzie ty...

źródło: comment_1592514970oy6p3ZNMoGCtZzI7ZomMEn.jpg

Pobierz
  • 58
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Porucznik_Blaze: popieram. Dodatkowo prawo do decydowania o dokonaniu aborcji przez mężczyznę (odmowa przez kobietę = brak prawa do alimentów, nie dotyczy gwałtów), zaostrzenie kar za falszywe oskarżenia (zwłaszcza za przestępstwa o charakterze seksualnym), ustalenie przejrzystych zasad dotyczących wychowania dziecka przy rozwodzie i separacji oraz przyznawaniu alimentów, zrowbania zasad zatrudniania kobiet i mężczyzn
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@koroluk: mimo wszystko czuje się jakbym dostał w pysk. Kobiety są uprzywilejowane, a nie dyskryminowane - taka prawda.
A ja należę do najbardziej dyskryminowanej grupy ludzi w Polsce.
Pracuje. Jestem mężczyzna. Bezdzietnym. Nie mam I nie planuje mieć żony. Nie korzystam z programów socjalnych. Nie pochodzę z bogatej rodziny ani rodziny która zyskała w czasach PRL np. Mieszkanie. Na wszystko od dawna musiałem samodzielnie pracować. Nie mogę liczyć na niczyja pomoc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karma-zyn: w wielu kwestiach się z nim zgadzałem. Chyba najbardziej ze wszystkich aktualnych kandydatów. Nie jest to mój wymarzony kandydat, ale ci którzy startują są po prostu kiepscy.
Mogę się częściowo zgadzać z Hołownia czy Trzaskowski. Bosak odpada z uwagi na kwestie swiatopogladowo i brak wiarygodności także gospodarczej.
Żółtek chce opuścić UE.
Biedron już wiele razy się kompromitowal.
Jakubiak to jeden wielki żart.
Nie pamiętam co z tanajno, muszę chyba odświeżyć
mimo wszystko czuje się jakbym dostał w pysk. Kobiety są uprzywilejowane, a nie dyskryminowane - taka prawda.

A ja należę do najbardziej dyskryminowanej grupy ludzi w Polsce.

Pracuje. Jestem mężczyzna. Bezdzietnym. Nie mam I nie planuje mieć żony. Nie korzystam z programów socjalnych. Nie pochodzę z bogatej rodziny ani rodziny która zyskała w czasach PRL np. Mieszkanie. Na wszystko od dawna musiałem samodzielnie pracować. Nie mogę liczyć na niczyja pomoc i takiej
@szzzzzz: Programy stypendialne tylko dla kobiet, pomimo że studiuje ich więcej niż facetów, no ale niestety nie na tych kierunkach po których się dużo zarabia.
Programy przeciw przemocy domowej traktujące kobiety zawsze jako ofiary, a mężczyzn jako katów.
Policja zawsze traktuje mężczyznę jako przemocowca w rodzinie. Pomimo że badania wskazują że przemoc często jest obustronna, i mężczyźni są prawie tak samo często ofiarami jak kobiety. CBOS
Przemoc kobiet jest ciągle bagatelizowana.