Wpis z mikrobloga

@serek_heterogenizowany:
Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec,
@serek_heterogenizowany: to zależy od wielu czynników, chociaż masa ciała jest tutaj jednym z ważniejszych. Do tego w różnym stopniu w zależności od konkretnego boju. Zdecydowanie największy wpływ ma masa ciała na wyciskanie (chociaż znajdzie się wiele przypadków, w których reguła ta nie znajdzie zastosowania), a w martwym ciągu na przykład nie jest to tak ważne, jak dobry układ dźwigni o wtedy mało masywna osoba może relatywnie podnieść naprawdę spory ciężar
mimowolnie ta grubsza osoba poza tłuszczem będzie miała więcej mięśnia


@serek_heterogenizowany: Niekoniecznie, ale ogólnie raczej tak. Inną kwestią może być po prostu fizyka - w martwym ciągu na początku "zdejmujesz ciężar" między innymi przez odpowiednie wychylenie swojej masy i zrobienie przeciwwagi - osoba cięższa "zdejmie" go więcej i ułatwi sobie jego podniesienie. Nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć, ale w tym przypadku po prostu chodzi o stworzenie przeciwwagi.
Ja to bym