Wpis z mikrobloga

@K_O_R_N_I_K tego jestem świadomy, a na kategorii B po 3latach posiadania prawka mogę jeździć 125ccm czyli tak jakbym mial kategorię A1 i nie liczy sie to wtedy jako brak odpowiedniej kategorii i mandat 250zl?
@taq08: No niestety, w każdym razie trzymam kciuki. Dla Twojej infrormacji: blablabla „ z dnia 22 maja 2003 r. minimalna suma gwarancyjna w OC komunikacyjnym posiadaczy pojazdów mechanicznych nie może być niższa niż równowartość w złotych:

w przypadku szkód na osobie – 1,22 mln euro na jednego poszkodowanego oraz 6,07 mln euro na jedno zdarzenie drogowe
w przypadku szkód w mieniu – 1,22 mln euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego
@woda48 Mam 19lat wiec żeby jeździć taka r6 lub r1 musze skończyć 24lata lub 2lata miec A2, ale myślę raczej że zrobie te prawko A2 i kupie jakiegos sporta 600ccm zblokowanego na A2
@saul Nie, nie jest winny.

@taq08 bardziej obawiałbym się o ubezpieczenie, zrób A2 dla świętego spokoju. Z blokadą jest tak, że musiałbyś naprawdę grubo #!$%@?ć żeby ktoś tego szukał, ale jak grubo #!$%@? to nie będzie w czym szukać blokady.
Co do doboru Moto, nie komentuję, każdy robi co uważa za słuszne, mogę Ci jedynie powiedzieć że będziesz #!$%@? i żebyś rozważył czy to jest tego warte.
@taq08: Nie prawda jest akurat to ze zawsze jesteś winny , jeśli nawet nie masz prawo jazdy S ktoś Ciebie potrąci , Ty dostaniesz mandat od policji a odszkodowanie z OC także normalnie dostaniesz . Problem się robi w przypadku jak Ty kogoś walniesz , ale to Ci już opisali wyżej
@taq08: szkoda czasu na 600ccm, przecież to nie jedzie nawet xD a tak na serio- widać że argument bezpieczeństwa do ciebie nie trafia więc uswiadomię ci coś innego. Jeżeli chcesz zaczynać od takich pojemności i to w plastiku, będziesz po prostu jeździł jak #!$%@?. Nawet jeśli będzie Ci się wydawało że jesteś szybki bo odkręcisz na prostej, nadal będziesz jeździł jak #!$%@?. Polecam zrobić to A2 i kupić R3 albo Ninja
@Roburgbur: Pośmigałem sobie trochę kiedyś Suzuki GS500 kumpla na autostradzie bo była już wybudowana ale jeszcze nie otworzona i to jest jeden z lepszych większych motorków na początek bo max może ze 170km/h poleci, zrywny nie jest ale skoro ktoś chce moto i twierdzi, że nie będzie zapierdzielał to po co jakiś duży potworek. Sam bym kupił 125cm i po roku myślał o czymś większym a w między czasie zrobił prawko
@taq08:

nie mam zamiaru jakos mocno #!$%@?** ,

r6 lub r1


Tak było.

Jak już wyżej pisali, to nie wysokość mandatu cię interesuje (300 zł jak masz kat. B+ holowanie około 250 + postój na policyjnym parkingu około 30 zł za nockę) tylko to co się będzie działo w zakresie odpowiedzialności cywilnej za szkodę i karnej za wypadek jeśli do niego dojdzie, a będzie się działo baaaaaaardzo źle.

Młody wiek i
@taq08: 300 zl i tyle ale to nie o to chodzi tylko o ubezpieczenie jak ktos w ciebie wjedzie to zostajesz z #!$%@? moto nikt ci nie da na naprawe bo nie miales uprawnien. Jak ty wjedziesz w kogos masz #!$%@? moto + mandat + placisz za naprawe pojazdu drugiej osoby ( tak w uproszczeniu bo zaplaci fundusz gwarancyjny i potem komornik zapuka do ciebie o zwrot tej kwoty) jak skasujesz