Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Złapały mnie takie #feels i #przemyslenia na temat dorastania w bogactwie i w biedzie.

Może trochę przerysowany przykład, ale mamy 15-latka w bogatym kraju (#austria), który interesuje się sztuką robienia #kawa. I co? Starzy kupują mu ekspres za 20k, gość parzy na potęgę, latte arty, srarty, ma własny kanał na #youtube, #instagram etc. i skoro zaczął w takim wieku, to pewnie koło 20-tki będzie jeździł po zawodach #barista, szkolił nowych etc. W zasadzie będzie już miał zawód dzięki temu, że się teraz "bawi", a przecież nic nie stoi na przeszkodzie i tak po szkole zrobić "normalny" zawód (np. pójść na studia).

A typowy polski stary Janusz by mu powiedział "Pjoter co ty mje tu za głupoty wymyślasz, zrób sobie drobom sypanom albo rozpuszczalnom"

#dzieci #rodzice #przegryw #wygryw #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee23ea9728c34cfab07eeb5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================.......................] 43% (102zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Złapały mnie takie #feels i #przemy...

źródło: comment_15918878161tvnR1rMCiJ7pQrTvcCaiH.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:

Jestem przekonany że jeśli się dorobisz, i finansowo, i rodzinnie również będziesz wspierał swoje dzieci.

Ani przez chwilę nie przyszło mi na myśl, że mógłbyś sugerować, że bogaci rodzice nie mogą wspierać swoich dzieci. Bo na pewno nie uważasz, że każdy powinien zarabiać i posiadać tyle samo, bez względu na wykonywaną prace. No chyba, że się mylę?
  • Odpowiedz
@impulse_101: z jednej strony tak, mnóstwo było lasek cykających "artystyczne" fotki na automacie. Ale z drugiej mam ogromny żal do rodziców, że nie kupili mi lustrzanki. Bo jeszcze młody jestem, weź ty się lepiej ucz, sprawdzian z polskiego, a nie się pierdołami zajmujesz itp...
Zdjęcie zrobione jak miałem 13 lat, gdybym cały czas tak cisnął to teraz bym może i z tego żył :(
Anhed - @impulse_101: z jednej strony tak, mnóstwo było lasek cykających "artystyczne...

źródło: comment_1591900699JsEzJF5DXVwRtkEGfinqyv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
moze i w Polsce juz biedy finansowej jako-takiej nie ma, ale jest bieda mentalna i skuteczne podcinanie skrzydel. Ci, ktorzy nabyli wiecej inteligencji i splodzili dzieciaki, dzisiaj moga je wspierac, ale nie oszukujmy sie -> co najmniej 80% ludzi w Polsce podcina skrzydla dzieciakom, karze ich za bycie w czyms dobrym. Bogaci, w szczegolnosci Ci, ktorzy w latach 90 tyrali w DE, w latach 2004-2008 zalozyli jakies dobre biznesy (nie mowie tutaj
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie pamiętam nazwy ale ostatnio widziałem na yt kanał gdzie dzieciak (około 12-14 lat nie wiem nie znam sie) bawi się na bogato w wyscigi/gokarty/simracing, oczywiscie w PL, ma na chacie taki symulator do jazdy, że sam Kubica chciałby sobie pewnie trenować na nim XD oprócz tego wyjazdy na tory/gokarty itp itd co jest w c--j drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ortofosforan: ale z zachodu i ma super sprzęt. Ja kiedyś byłem na zachodzi i tam wszyscy są bogaci, nie ma bezrobocia. Mają markowe ciuchy, najlepsze auta i to wszystko oczywiście za gotówkę. Nawet pracownik marketu jeździ nowiutkim mercedesem. Serio, nie zmyślam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Do kawiarni jeszcze rozumiem, ale po uj kupować taki ekspres do parzenia na chacie? Można zrobić zajebistą kawę z dripa lub aeropressu, a takie narzędzia kosztują w granicach 100 zł, a czasem może taniej. Żeby zrobić dobrą kawę i się na tym znać nie trzeba mieć ekspresu za 20k PLN, choć sam kiedyś myślałem, że tak. Poza tym, fakt, że rodzice wydali na niego tyle pieniędzy wcale nie oznacza,
  • Odpowiedz
@erni13 jak ja w Austrii na budowie jako pomocnik wyciągam lekko 2k euro, to co Ty gadasz, że tam minimalna jest 1k. Tam ludzie jeżdżą takimi furami, że aż mnie z zazdrości d--a piecze
  • Odpowiedz