Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Złapały mnie takie #feels i #przemyslenia na temat dorastania w bogactwie i w biedzie.

Może trochę przerysowany przykład, ale mamy 15-latka w bogatym kraju (#austria), który interesuje się sztuką robienia #kawa. I co? Starzy kupują mu ekspres za 20k, gość parzy na potęgę, latte arty, srarty, ma własny kanał na #youtube, #instagram etc. i skoro zaczął w takim wieku, to pewnie koło 20-tki będzie jeździł po zawodach #barista, szkolił nowych etc. W zasadzie będzie już miał zawód dzięki temu, że się teraz "bawi", a przecież nic nie stoi na przeszkodzie i tak po szkole zrobić "normalny" zawód (np. pójść na studia).

A typowy polski stary Janusz by mu powiedział "Pjoter co ty mje tu za głupoty wymyślasz, zrób sobie drobom sypanom albo rozpuszczalnom"

#dzieci #rodzice #przegryw #wygryw #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ee23ea9728c34cfab07eeb5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[=================.......................] 43% (102zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Złapały mnie takie #feels i #przemy...

źródło: comment_15918878161tvnR1rMCiJ7pQrTvcCaiH.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W Polsce wystarczy juz Januszy co nakupowali swoim coreczka lustrzanki za 3k a pozniej to co droga ..czym sie interesujesz? Fotografia, mam lustrzanke robie zdjecia. A zdjecia sa tak z dupy ze szkoda gadac ale nie ma co sie dziwic jak pstrykala moze przez pierwszy tydzie a teraz ta lustrzanka za 3k lezy na polce i sluzy jedynie do #!$%@? o tym ze sie fotografia interesuje. W sumie to nie
  • Odpowiedz
2020 rok a ludzie nadal myślą że ma zachodzie każdy jest bogaty, a w Polsce każdy biedny. Właściwe to w Polsce w bogatszych jej częściach można się poczuć jak na zachodzie, gowniaki dobrze ubrane, ajfony, sportowe ciuchy.
  • Odpowiedz
@laphroig: bo iphone i sportowe ciuchy to atrybut bogactwa XD. Ubrania z wyprzedaży na adidasie czy zalando i kilkuletni telefon w większości na abonament, no żyć nie umierać
  • Odpowiedz
@impulse_101 straszna faza na to była, co druga robiła wielce sesje fotograficzne xD jakiś tam efekt rozmazanych kwiatków w tle i już karinaphotography. Też chciałam brać w tym udział, do czasu aż przeczytałam że jak masz ogarniać fotografie to na tanim aparacie to rób i dopiero po czasie bierz się za droższy sprzęt
  • Odpowiedz
@laphroig: jednak jest tez wiele miejsc w ktorych czas sie zatrzymal, internet jest tylko radiowy, a ludzie robia w dowch zakladach pracy za 1200zl i reszta pod stolem po 200h miesiecznie. polska to nie tylko warszawa czy wroclaw gdzie w glupim call center dadza ci 4k na reke
  • Odpowiedz
@erni13: Mimo wszystko łatwiej jest przeciętnemu obywatelowi odłożyć 3 pensje niż 10 pensji, więc owszem, jest różnica pomiędzy Austrią a Polską w tym przypadku.
  • Odpowiedz
@pianinka: Jeśli założymy, że w Polsce minimalna to 2k złotych więc wtedy wychodzi, że taki ekspres kosztuje faktycznie 10 wypłat.

W Austrii minimalna to około 1000 euro więc wychodzi 5 wypłat. Na bank dość biedny mieszkaniec Wiednia kupi synowi ekspres do kawy za 5 miesięcy pracy xD

A jeśli celem opa jest pokazanie, że w austri minimalna wynosi 2x tyle co w Polsce to okej, wielkie mi odkrycie XD

Reasumując, tu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@erni13: przecież OP napisał ogólnie o życiu w bogactwie i biedzie - przykład dał konkretnego Austriaka, bo akurat znalazł jego film czy tam profil na tik toku, nie napisał że każdy w Austii kupuje dzieciakom zabawki za 5k EUR
  • Odpowiedz
@erni13: Minimalna w Austrii jest 3x większa. Pewnie mało kto zarabiający minimalną kupiłby taką zabawkę, co nie zmienia faktu, że odłożyć/wziąć na raty sprzęt za 6k byłoby o wiele łatwiej niż taki za 20k.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: w Polsce to by się 80% januszy zesrało, jakbyś chciał i czuł różnicę w smaku najtańszej kawy a następnej w kolejności cenowo, o czym my rozmawiamy xD
Niemniej - bieda (w porównaniu do zachodu) sporej ilości ludzi popsuła plany i marzenia. Ale nie wiązałbym wszystkiego co złe z tym krajem, nie jesteśmy klepiskiem w Afryce ze średnim PKB 300$/os/rok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Najczęściej w Polsce zarabiasz gówno - 2500-2700zl.
Na zachodzie ceny ciut droższe a zarobki i jakość rzeczy lepsza. Droższa są nieruchomości w zasadzie.
Jednak jechać wynajmować i odkładać plus żyć na poziomie i spełniać zachcianki łatwiej niż w Polsce.
Dlatego chciałbym by Niemcy zajęli Polskę :D ten niemiecki zarabiając 2300 euro przełknę. Tyle zarabia Niemiec wykonujący TO SAMO co ja na nowszym sprzęcie Ja za to zarobię 2800 zł :(
  • Odpowiedz