Wpis z mikrobloga

@Flow12: Nie żebym bronił górników, ale to są osoby na etacie i w firmie państwowej. A nie przedsiębiorcy na swoim (jak ja). UoP to jest całkiem dobry dupochron w RP. Osoby, które siedziały w domach np z budżetówki np w kwietniu też dostały $$$.
  • Odpowiedz
@kemcio: ale tutaj nie chodzi o to że ktoś nie dostał, tylko o to że osobą na uop można uwalić z tej pensji, a górnicy dostaną 100% (tak wiem bez premii etc, osoby na uop też nie dostawały premii i innych bonusów a podstawę dalej można im było uciąć)
  • Odpowiedz
@kemcio: na etacie firma może Cię wyslać na postojowe, za które nie dostajesz 100% pensji. Ale górnicy to uprzywilejowana kasta, bo potrafią zachowywać się jak bandyci i palić opony w Warszawie. Władza im dała 100%, bo nie chce awantur w stolicy tuż przed wyborami.
  • Odpowiedz
@kemcio: Niby tak, ale nadal wykonywały pracę tylko zdalnie (urzędy, szkolnictwo). Górnik chyba zdalnie nie pracuje, chyba że są nowe technologie pozwalające na wydobywanie z domu.
  • Odpowiedz
@kemcio: Osoby na etacie mają obniżone pensje nawet jak normalnie pracują, bo tarcza antykryzysowa pozwala na obniżkę etatu a z tym pensji na czas covida. Mogą też wysłać na postojowe a tam jeszcze bardziej ściąć pensje. Etat nie ma tu nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@kemcio argument że na etacie i w firmie państwowej jest słaby tutaj. Też jestem na etacie w firmie państwowej i #!$%@? mi etat do 0,8 i KAZALI wziąć urlop kiedy wchodziła korona... O żadnym postojowym nie było mowy nawet przez chwilę.
  • Odpowiedz
@kemcio: UoP nie jest żadnym dupochronem, a stanowisko i firma, w której pracujesz, a raczej skąd jest finansowana. Mam UoP i od marca uwaloną pensje do 80% bez żadnych premii i normalnie trzeba zapieprzać. Jedyna różnica to 3 dni wolnego w miesiącu więcej (co wydali w pierwszych 2 msc już jak im pasowało, bo wstępnie tarczę wzięli do końca czerwca). Jak się kończy komuś umowa to nie przedłużają - przynajmniej ten
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flow12: i w taki sposób mzoemy się rozwiązać problem z kopalniami, odesłać górników do domu i płacić im do emerytury 100% pensji za nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Flow12: Nie żebym bronił górników, ale to są osoby na etacie i w firmie państwowej. A nie przedsiębiorcy na swoim (jak ja). UoP to jest całkiem dobry dupochron w RP. Osoby, które siedziały w domach np z budżetówki np w kwietniu też dostały $$$.


@kemcio: Dostały hajs, ale nie cały tylko jakiś procent. Jak by postoje górników to było 60-80% to byłoby ok. Ale oni dali 100%.
  • Odpowiedz
@kemcio: i? PKP Intercity to też firma państwowa i jakoś obniżka wynagrodzeń o 20% miała miejsce, także na etacie i UOP. Co to w ogóle za argumenty
  • Odpowiedz