Wpis z mikrobloga

To wstyd, że "nie zdaję" żadnego rozszerzenia na maturze? Jedno rozszerzenie jest obowiązkowe, ale mam na myśli, że się nie przygotowałem (dostanę około 20%)
A to z tego powodu, że na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach poziom podstawowy jest liczony jako 0,7x, a rozszerzenie 1x. Myślę, że z podstawowej matematyki uzyskam około 85%, czyli rozszerzenie z matematyki musiałbym napisać na ponad 60%, żeby dostać więcej punktów
#matura #studia #studbaza #matematyka #ekonomia
  • 20
poziom podstawowy jest liczony jako 0,7x, a rozszerzenie 1x. Myślę, że z podstawowej matematyki uzyskam około 85%, czyli rozszerzenie z matematyki musiałbym napisać na ponad 60%, żeby dostać więcej punktów


@myszka231: Nie rozumiem tego wzroru lub wniosku z niego.

Skoro poziom podstawowy jest liczony 0,7x a rozrzerzenie 1x, to przecież:
LICZBA PUNKTÓW = 0,7 x podst + 1 x rozsz.
więc każdy dodatkowy punkt z rozszerzenia zwiększa punktację wynikową o 1.
To wstyd, że "nie zdaję" żadnego rozszerzenia na maturze?


@myszka231: nie, matura nie jest obowiązkowa, równie dobrze mógłbyś do niej nie podchodzić jesli nie wybierasz sie na studia

podstawowy jest liczony jako 0,7x, a rozszerzenie 1x

dziwnie mała różnica, jesteś pewien że to nie są punkty z podstawy+punkty z rozszerzenia?
@Gorion103: Tak, sam się zdziwiłem kiedyś, że taka mała różnica, tutaj cytat ze strony:

Do rekrutacji w Uniwersytecie można przystąpić zarówno z maturą zdawaną na poziomie podstawowym jak i na rozszerzeniu. To, jaki poziom zostanie wybrany należy do decyzji kandydata. Punkty rekrutacyjne z wyników z poziomu podstawowego są przeliczane poprzez pomnożenie wyniku razy 0,7, natomiast z egzaminu zdawanego na poziomie rozszerzonym punkty rekrutacyjne są przeliczane poprzez pomnożenie wyniku z matury razy