Wpis z mikrobloga

Szynka wieprzowa z szynkowaru (ʘʘ)

Parzyłem do uzyskania temperatury wsadu 70st. Temperatura wody 75st., czas parzenia 2h 15min.
Peklowana na sucho 48h.

Tym razem zwolniłem sprężynę zaraz po uparzeniu dzięki czemu szynka jest finalnie jeszcze bardziej soczysta.

#wedlinydomowe #bojowkawedliniarska #gotujzwykopem #kuchcikmorski #jedzzwykopem #gzw
Tryggvason - Szynka wieprzowa z szynkowaru (ʘ‿ʘ)

Parzyłem do uzyskania temperatury w...

źródło: comment_15910844549OKLwVRT2rFKu7deFjbbpB.jpg

Pobierz
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tryggvason: czosnek, pieprz, tymianek, majeranek, kokendra i sól peklowa 20 g na 1 kg mięsa. Druga opcja to porządna przyprawa ala gyros (bez zbędnych konserwantów i dodatków, same zioła) i sól peklowa - też fajnie pasuje
@inzynier_robert: Ja nie wiem czy do ciebie nie dociera, ze szary kolor świadczy o tym ze peklosol nie dotarła dla
środka ale nie świadczy to o tym ze się psuje ? Owszem ten środek będzie najbardziej podatny na psucie ale szynka dopiero co została zrobiona wiec dlaczego miałaby się psuć ? Jak upieczesz mięso tez jest szarawe w środku i wg ciebie tez wtedy gnije ? Poczytaj trochę o tym, bo
@inzynier_robert: Myśle, ze ta rozmowa nie ma sensu, bo jesteś niedoinformowany. Napisze ci po raz ostatni - szare oczko w wędlinach domowych to efekt niedopeklowania. Skoro pisze ci, ze szynka dopiero co została zrobiona to jakim cudem miałaby być zepsuta? Pachnie ładnie, smakuje wysmienicie, struktura tez bez zarzutów. Procesy gnilne dają barwę zolta i zielonkawa.
Tak samo może być w miesach pieczonych jeśli peklosol nie dojdzie do końca to wg ciebie