Wpis z mikrobloga

  • 0
@dictionaryman: peklosól nie dotarła do środka stąd odbarwienie. Przypuszczam, ze niedokładnie nakłułem szynkę. Termometr w środku wsadu pokazał 70st wiec jest tam sparzona na bank ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@Deska_o0: już wrzucam, proszę się nie gniewać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szynkę wieprzowa oczyszczasz, peklujesz ulubionymi przyprawami (dałem majeranek, czosnek niedźwiedzi, cząber, sól peklowa - płaska łyżka stołowa na cała szynkę, pieprz ziarnisty, suszone pomidory, papryka chilli), wkładasz do szynkowaru. Następnie całość wlatuje do lodówki na przynajmniej 12h. Ja peklowalem 48 h. Parzymy w temp 75-80 st do uzyskania temp wsadu 68 st. Studzimy w zimnej wodzie,
  • Odpowiedz
@Tryggvason: 48h to zdecydowanie za krótko na suche peklowanie. Jeśli zależy Ci na czasie to najlepiej na mokro z nastrzykiwaniem, ale i tak lepiej dać jej kilka dni popływać, tylko trzeba codziennie kontrolować stan solanki.
  • Odpowiedz
@Tryggvason: Może i wystarczy, jednak polecam zakup strzykawki. Dużo roboty z tym nie ma, a masz pewność, że solanka jest równomiernie rozprowadzona i mięso wychodzi bardziej soczyste. Zwłaszcza przydaje się przy peklowaniu kawałków z kością.
  • Odpowiedz