Wpis z mikrobloga

Szynka wieprzowa z szynkowaru (ʘʘ)

Parzyłem do uzyskania temperatury wsadu 70st. Temperatura wody 75st., czas parzenia 2h 15min.
Peklowana na sucho 48h.

Tym razem zwolniłem sprężynę zaraz po uparzeniu dzięki czemu szynka jest finalnie jeszcze bardziej soczysta.

#wedlinydomowe #bojowkawedliniarska #gotujzwykopem #kuchcikmorski #jedzzwykopem #gzw
Tryggvason - Szynka wieprzowa z szynkowaru (ʘ‿ʘ)

Parzyłem do uzyskania temperatury w...

źródło: comment_15910844549OKLwVRT2rFKu7deFjbbpB.jpg

Pobierz
  • 32
@Deska_o0: już wrzucam, proszę się nie gniewać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szynkę wieprzowa oczyszczasz, peklujesz ulubionymi przyprawami (dałem majeranek, czosnek niedźwiedzi, cząber, sól peklowa - płaska łyżka stołowa na cała szynkę, pieprz ziarnisty, suszone pomidory, papryka chilli), wkładasz do szynkowaru. Następnie całość wlatuje do lodówki na przynajmniej 12h. Ja peklowalem 48 h. Parzymy w temp 75-80 st do uzyskania temp wsadu 68 st. Studzimy w zimnej wodzie,
@Tryggvason: 48h to zdecydowanie za krótko na suche peklowanie. Jeśli zależy Ci na czasie to najlepiej na mokro z nastrzykiwaniem, ale i tak lepiej dać jej kilka dni popływać, tylko trzeba codziennie kontrolować stan solanki.
@Tryggvason: Może i wystarczy, jednak polecam zakup strzykawki. Dużo roboty z tym nie ma, a masz pewność, że solanka jest równomiernie rozprowadzona i mięso wychodzi bardziej soczyste. Zwłaszcza przydaje się przy peklowaniu kawałków z kością.