Wpis z mikrobloga

Witam mirasy.Piszę by się utwierdzić bądź abyście spróbowali obalić mój pomysł na swój biznes.Mam około 30- 40k(zależy czy sprzedam parę rzeczy z domu)oszczędności oraz maszyny konieczne do pracy.Chciałbym założyć 1os DG i z początku pracować dla obecnego pracodawcy oraz robić u siebie w domu po pracy(pracowałem już nawet po 18 godzin dziennie to nie problem dla mnie)Plan założyłem taki, że teraz wiadomo ludzie będą szanować pieniądz i zamiast nowego będą chcieli jakoś przycebulić.Chciałbym wyjść do nich z inicjatywą i zaproponować meble porenowacyjne na zasadzie komisu samochodowego.Klient zostawia swój stary mebel i dopłaca różnicę z ceny porenowacyjnego.Taki mebel niczym nie różni się od nowego na pierwszy rzut oka, stary zostaje tylko drewniany stelarz którzy dobrze zrobiony trzymany pod dachem wytrzyma spokojnie 100lat.Renowacje tapicerki samochodowej to też nie problem.Do tego chciałbym w czasie braku zamówień robić stoliki kawowe (dąb lub jesion plus różne rzeczy w nim zatapiane w epoksydzie) sprzedawane w internecie po normalnych cenach( te które znajduję w necie są takie sobie i w dodatku ktoś ładnie przesadza z cenami)Jako, że jeszcze nie miałem DG to wyjdzie mi na to tylko parę stówek na miesiąc przez pierwszy rok.Z jednej strony trochę się boję, że stracę oszczędności a zarazem z drugiej nie chciałbym pluć sobie w brodę, że w życiu nie spróbowałem na swoim.Wioska około 4k ludzi 20 km od 60k miasta i około 70km od Trójmiasta.Ci myślisz o tym pomyśle, jak zapatrujesz się na jego perspektywy?Będę wdzięczny za każdą ocenę i przytomne spojrzenie.
#biznes #dzialalnoscgospodarcza #praca #pomyslnabiznes #januszebiznesu
  • 12
@#!$%@?:
z tymi cenami to nie do końca się zgodzę.
Podejście trzymania wysokich cen o ile to nie jest mega nisza nie działa i takie firmy padają.
Na początku gdy nie ma portfolio to trzeba zejść z marży. Jakbym chciał odnowić meble to nie poszedłbym do @Stonatlg tylko do jakieś firm co robi to już jakiś czas.

Jak pojawią się realizacje i jest się czym pochwalić to wtedy się podnosi ceny.
@ahaw: możesz robić coś hurtem i wtedy możesz zjechać z cen ale robiąc coś z pojedynczych egzemplarzy to albo robisz za niską cenę i zawsze będziesz w plecy bo będziesz sprzedawać zbyt mało by było opłacalne albo robisz coś wyjątkowego i za super kasę a i tak znajdziesz wtedy nabywcę. Fakt, musi to być nisza.
@#!$%@?: żeby robić coś za dużą kasę musisz mieć renomę a ją trzeba jakoś zdobyć. Nie neguje podwyższania cen, ale początek to inwestycja. Tak smao jak inwestujesz w sprzęt to inwestujesz w portfolio