Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam dość osobliwy problem. Otóż #!$%@?ę się w mężczyznach, którzy już nie żyją (i nie chodzi tutaj o nekrofilię). Szczególnie w takich, którzy chorowali na depresję i popełnili samobójstwo. Dam przykład jak to wygląda. Pojawia się informacja w mediach dotycząca śmierci jakiegoś znanego chłopaka, powiedzmy piosenkarza. Nigdy o nim nie słyszałam ani o jego muzyce, jednak ta informacja sprawia, że zaczynam słuchać jego piosenek, płaczę i zastanawiam się, dlaczego to się stało. Wyobrażam sobie, że gdybym była przy nim, to nie doszłoby do tego. On wyleczyłby się z depresji, żyłby i wszystko byłoby w porządku. Ktoś wie, dlaczego tak się dzieje? Dodam jeszcze, że miałam beznadziejnego ojca i generalnie żadnego pozytywnego wzoru mężczyzny w moim życiu nie było. Czy to mogło mieć na to wpływ?
#niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow #zwiazki #pytanie #pytaniedoeksperta #depresja #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ed176e90054036b426bca81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania:

Dodam jeszcze, że miałam beznadziejnego ojca i generalnie żadnego pozytywnego wzoru mężczyzny w moim życiu nie było. Czy to mogło mieć na to wpływ?


Bardzo prawdopodobne.

Wyobrażam sobie, że gdybym była przy nim, to nie doszłoby do tego. On wyleczyłby się z depresji, żyłby i wszystko byłoby w porządku.


Masz najwyraźniej odmianę syndromu "ratowniczki". Na twoim miejscu uważałbym aby nie zakochiwać się w różnego rodzaju toksycznych typach i innych sebixach
PijanaWybranka: Mam 26 lat. Dodam, że w prawdziwym życiu też się zakochiwałam, ale tylko w chłopakach z depresją. Z jednym z nich nie wyszedł związek, przez różnice poglądów, nie pasowaliśmy do siebie, ale przywróciłam mu wiarę w siebie, do tego stopnia, że znalazł sobie dziewczynę.

Zaakceptował: marcel_pijak
@AnonimoweMirkoWyznania: Chodzi o Twoje pragnienie bycia potrzebną, docenioną, wyjątkową. Tworzysz wizję mężczyzny z problemami, ponieważ to Ty byś mogła mu pomóc, uleczyć to Twoja obecność w jego życiu byłaby remedium na zło tego świata. Wybierasz taki schemat, ponieważ w podświadomości prawdopodobnie masz zapisany taki komunikat MUSZĘ ZASŁUŻYĆ NA MIŁOŚĆ
Z drugiej zaś strony bardzo pragniesz być kochana i doceniana, więc Twoja wyobraźnia tworzy takie historie w których Ty zasługujesz swoim postępowaniem