Wpis z mikrobloga

Wykopki doradźcie co robić. Ja:
25 lat
6k netto z perspektywą 8-9k w ciągu roku, a może nawet więcej - programowanie
100k wkładu własnego

Obecnie wynajmuję z dziewczyną 2 pokojowe mieszkanie + osobna kuchnia, razem 50m2. D--a mnie boli, że mam płacić komuś, więc chcę kupić mieszkanie dla siebie. Nie na całe życie, ale żeby chociaż pomieszkać do czasu aż nie pojawią się dzieci i kupić coś większego.

W #poznan za mieszkanie 3 pokojowe 55-60m2 trzeba płacić tak minimum 350-400k. Myślałem czy może by nie brać 2 pokojowego 40m2 tak jak na zdjęciu. Kosztuje 280k; kredyt mniejszy, nowe i większe kupi się szybciej.

Mam jednak 2 wątpliwości:
1. Zamierzam przejść na pracę zdalną i nie wiem, czy bez dodatkowego pokoju jest to ogarnięcia psychicznie :D Biurko na 2 monitory chyba gdzieś by się zmieściło. W zasadzie teraz pracuję zdalnie przez wirusa i daję rade, ale sam nie wiem jeśli miałoby to trwać bóg wie ile
2. Czy z takimi zarobkami warto wydać więcej na mieszkanie, np. te 400k, by mieć te 55m?
3. Obliczyłem, że odległość między ścianami w pokoju z telewizorem to 3m. Jak bardzo jest to niekomfortowe według was?

#poznan #nieruchomosci #budujzwykopem #budowadomu #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #programowanie #pracazdalna
becvvv - Wykopki doradźcie co robić. Ja:
25 lat
6k netto z perspektywą 8-9k w ciągu...

źródło: comment_15907758964tFYALzRvwNtiAWUaGFU9G.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@becvvv: na tych zdjeciach czesto meble maja zanizone wymiary przez co na planie wyglada normalnie ale jakby dobrze je przeskalowali to by była ciasnota
  • Odpowiedz
@becvvv: pamiętaj, że jak kupisz stan deweloperski to 1k/mkw potrzeba na wykończenie bez sprzętów.
A w przypadku rynku wtórnego 2% podatku i remont jeżeli potrzebny.

2 pokoje to nie jest coś w czym będziesz chciał żyć.
3 pokoje na 55mkw to jest duży komfort, też pewnie sie znudzi za 10
  • Odpowiedz
@becvvv: Bierz wieksze mieszkania bo potem zajebiscie trudno zmienić na cos wiekszego. Łatwiej placic troche wiekszy kredyt. Bierz nawet 70m. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawde. ;p
  • Odpowiedz
@becvvv: Zdecydowanie bierz większe, które i tak nie będzie na całe życie. Jak masz takie perspektywy jak piszesz to nie ma się co zastanawiać moim zdanie. Różnica w racie kredytu jest taka, że udźwigniesz bez problemu, a spokój podczas pracy jest bezcenny.
  • Odpowiedz
@becvvv: Wynajmujemy 2 pokojowe mieszkanie, a ja pracuje zdalnie w salonie. Powiem tak - tragedia. Jeszcze jest o tyle dobrze, ze kuchnia jest osobno... Ale na przyszlosc juz wole miec salon z kuchnia ale chociaz dodatkowy pokoj.
A czemu nie chcesz mieszkania w starej plycie tylko nowe? Cena bylaby wiele nizsza.
  • Odpowiedz