Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: Religia to opium, ale to nic tu nie łamią.

Te punkt dekalogu ma znaczenie prawdziwe nie morduj, a nie nie zabijaj. To jest ogromna różnica. Zabijać można w obronie.

I nie - b--ń domyślnie nie służy do zabijania. B--ń domyślnie służy do odstraszania potencjalnego agresora.

Tak samo jak samochód nie służby domyślnie do rozjeżdzania ludzi na świątecznych jarmarkach, a do przemieszczenia się, w tym na te jarmarki.
  • Odpowiedz
: Masz rację, zapomniałem że z broni myśliwskiej strzela się gumowymi kulkami xD


@NaczelnyWoody: Gumowe kule to g---o które nie broni przed niczym, nawet gorzej bo daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie u nas gdzie pistolety na gumowe kule do 17 J były sprzedawane jako sprzęt do samoobrony, co jest oczywistą bzdurą bo takie g---o tylko wkurzy napastnika. Tylko b--ń ostra zapewnia człowiekowi bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
Zróbmy k***e z logiki (...)


@NaczelnyWoody:

Religia nie ma nic wspólnego z logiką. Rozpatrywanie kwestii religijnych na gruncie logiki jest z góry skazane na niepowodzenie.

Każdy naukowy, logiczny argument jesteś w stanie podważyć religijnym dogmatem, który nie wymaga uzasadnienia.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: mam w domu Torę po hebrajsku oraz ojca, który co nieco wie na temat języka hebrajskiego i Biblii. TL;DR:
- błędne tłumaczenie, przykazanie powinno brzmieć "Nie morduj", a nie "Nie zabijaj" i jest to kolosalna różnica.


Przykazanie głosi “nie morduj”, a mordowanie oznacza nieetyczne, bezprawne pozbawianie życia, podczas gdy zabijanie może być etyczne, zgodne z prawem i uzasadnione, o czym przekonuje chociażby konieczność
  • Odpowiedz
@976497: nie odwracaj logiki, niemcy polske zaatakowali kazdy żołnierz niemiecki o tym wiedział bo propaganda była i tak słaba w tym zakresie. W Bilbi której zapewne nawet nie czytałeś, jest wiele przykładów obrony koniecznej.
  • Odpowiedz
@Wilkudemoner: To sami Niemcy tak mówią w wywiadach, które mogę przytoczyć, że nie mieli innego wyjścia i się bronili.

Biblia jest takim źródłem jakichkolwiek zasad, że nawet sama sobie przeczy.
  • Odpowiedz
@niochland: proste pytanie: miałeś w dłoni b--ń? bo większośc pajaców powyżej nawet na oczy jej nie widziało, a wyobrażenie macie z gier(i to słabych). Jakbym dał ci takiego glocka, to nawet nie wiedziałbyś co z tym zrobić by go użyć XD To nie jest nóż czy siekiera, wymaga wiedzy i obycia bo taki "masowy morderca" zabije prędzej siebie niż kogoś.
  • Odpowiedz
  • 0
@NaczelnyWoody No jak mam cie inaczej nazwac skoro wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia, robisz to tylko po to żeby obrazić/zdenerwować katolików.
  • Odpowiedz