Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody:

Nie zabrania, ale b--ń domyślnie służy do zabijania

Nie, b--ń domyślnie służy do wystrzeliwania pocisków o potężnej energii kinetycznej. A służyć może do obrony, do odstraszania, do uprawiania sportu na olimpiadzie, do polowań, do odstrzelenia terrorysty. Albo do mordu, też.

w Rosji np święci się b--ń nuklearną, fajna ta b--ń obronna, taka nie za defensywna xD Bo służy głównie do mordowania bezbronnych cywili na szeroką skalę a nie do
  • Odpowiedz
@zakowskijan72: To prawda, lecz ja tylko wytykam niepoprawność we wnioskowaniu, że ten przyrząd nazwano b--ń, bo powstał w celu obrony. Więc, to że czasownik ten pochodzi od słowa b--ń to nie znaczy, że jest to jej pierwotne przeznaczenie. (chodzi mi oczywiście o językoznawczy punkt widzenia)
  • Odpowiedz
  • 1
@NaczelnyWoody w Bibli oryginalnie jest zapisane nie mordować, a nie zabijać, a to dwie inne rzeczy. Zabić można się np. broniąc przed mordercą i jest to zgodnie z kościołem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NaczelnyWoody:
- defensywne iks de - check
- hehe fikołki - check

Mirki już Cię wyjaśniły. Żadna b--ń nie służy tylko do zabijania, a przede wszystkim nuklearna, bo agresor dwa razy się zastanowi zanim zaatakuje kraj z b---ą atomową.

Tak jak mówiłem, lewica nie widzi związków przyczynowo skutkowych, myśli tylko na zasadzie b--ń = bum = mordujo.
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Widać, że g... wiesz. 5 punkt dekalogu brzmi co prawda "Nie zabijaj", ale tak naprawdę uwspółcześnione "Nie morduj". Różnica jest zasadnicza, wiara katolicka nigdzie nie wyklucza odbierania życia np. w obronie czy karaniu, grzechem natomiast jest męczenie i zabijanie bez powodu, dla rabunku, ze złośliwości i tak dalej.
  • Odpowiedz