Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: nie jestem katolikiem, ale chyba w 5 przykazaniu chodzi o nie mordowanie ludzi, jako zabojca. Wojny chyba sa dozwolone, jak i zabijanie zwierzat. Inaczej to byloby dziwne ze zydzi chwile po otrzymaniu 10 przykazan ida wymordowac miasto. xD
  • Odpowiedz
b--ń nuklearną, fajna ta b--ń obronna, taka nie za defensywna xD


@NaczelnyWoody: przez kilkadziesiąt lat według doktryny natowskiej b--ń jądrowa była właśnie bronią defensywną, a siły konwencjonalne ofensywną. Początkowo było odwrotnie, ale kiedy sowiecki program jądrowy potencjałem zaczął przekraczać amerykański zdano sobie sprawę, że jakiekolwiek jej użycie przyniesie opłakane skutki dla obu stron. Stąd wypracowano jej nową rolę jako czynnika odstraszającego, w dokumentach natowskich pojawiało się określenie "tarczy" nuklearnej i
  • Odpowiedz
K---a, jak sama nazwa wskazuje, b--ń służy do BRONIENIA SIĘ. Gdyby służyła do zabijania, nazywała by się 'zabijak'...


@merkes232: b--ń służy i do tego i do tamtego, a etymologia nie jest w tej sprawie żadnym argumentem
  • Odpowiedz
  • 2
@NaczelnyWoody
Meh, znów to samo. Sam mam gdzieś te zabobony, ale nie ma tu hipokryzji za bardzo. Już tłumaczę dlaczego.
Po pierwsze, jakoś łatwo ludzie wyjeżdżają z nastawianiem policzka, ale nie pamiętają o tym jak Bóg zlecił z-------e całego obozowiska ludzi czczących fałszywego bożka. Dodatkowo, bronić się można o czym świadczy fakt, że bodajże apostołowie kiedy mieli gdzie tam iść, dostali 3 miecze na 12 chłopa. Mieli czym się bronić, ale
  • Odpowiedz
Dodatkowo, bronić się można o czym świadczy fakt, że bodajże apostołowie kiedy mieli gdzie tam iść, dostali 3 miecze na 12 chłopa. Mieli czym się bronić, ale było tego za mało by atakować.


@Piesa: Ewangelia według św. Łukasza, rozesłanie apostołów. A miecze mieli 2, i to właśnie symbolizowały 2 miecze od krzyżaków.
  • Odpowiedz