Wpis z mikrobloga

#java #programowanie #informatyka #programista15k
Mirki i mirabele, potrzebują pomocy.
Dostałam na pracę domową takie oto zadanie z działu łańcuchy tekstowe:
"Napisz program, który w tekście wprowadzonym przez drugi argument programu zamienia pierwszy znak z ostatnim".
Dodam, że zawsze wczytuję tekst z klawiatury w takich zadaniach a tu jest coś czego nie rozumiem. Czy ktoś by dopomógł i napisał mi w javie kod do tego zadania? Obsypuję złotem hojnie za wykonanie ʕʔ
  • 26
W skrócie to zawsze masz metodę main() w programie, która jako argument dostaje tablicę String[]. W zadaniu chodzi o to, byś w drugim elemencie tej tablicy (czyli String[1]) zamienił ostatni znak z pierwszym.
@VoltageControlled: to jest najtrudniejsze zadanie jakie dostaliśmy, z resztą idzie sobie poradzić, uwierz mi, po prostu przez pandemię nie zdążyliśmy na żywo tego przerobić i dostaliśmy tylko instrukcje, reszta jest dla mnie zrozumiała (pętle, tablice) ;) poza tym studiuję kierunek w ogóle nie związany z informatyką- ale przedmiot jest wciśnięty bo kierunek inżynierski
@czeresnialol: String oldString = args[1];
char[] charArray = oldString.toCharArray();
char temp = charArray[charArray.length - 1];
charArray[charArray.length - 1] = charArray[0];
charArray[0] = temp;
String newString = new String(charArray);
System.out.println(newString);

To wcale nie takie łatwe, trzeba pamiętać że Stringi są niemutowalne, jak na początkujących to niezbyt łatwe zadanie.