Wpis z mikrobloga

@ovskyy5: Z substancji wystarczy ci klej ;) Czy coś trzeba wiedzieć? Nie wydaje mi się, wystarczy trochę wyobraźni i próbowania. To była moja testowa dioramka by wlaśnie przetestować drzewka, trawki i wodę przed zrobieniem czegoś większego więc jak widzisz efekt jest w miarę okej na coś co nie było przemyślane tylko improwizowane w locie.

Podsumowując co było do tego użyte:
Druty do drzewka, żywica do wody, trawka elektrostatyczna do trawy (duh),
@caribbean: Pierwszy raz robiłem, więc nie będzie to dobry wykładnik czasowy, ale samo przygotowanie liści to jakieś 10 min (plus musi wyschnąć) a nałożenie ich warstwami zajęło mi łącznie jakoś z pół godziny. Zakładam da się szybciej, będę kombinował bo do innej dioramki mam 5 do zrobienia i słabo mi sie widzi tyle w masce siedziec i lakierować
@login-jest-zajety: Drobne trociny ze ściółki dla gryzoni. Kurz jak to kurz, #!$%@? wejdzie wszędzie.
Na początku utwardziłem samym lakierem ale trochę odpadąło, więc poszła kąpiel z alkoholem izopropylowym (spryskac delikatnie), potem spryskanie tego białym klejem i na koniec już dla spokoju ducha dałem wszystko lakierem. Praktycznie nic nie odpada chwilowo, ze spodu pewnie coś odleci, ale to nie szkodzi.