Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco
zarodek to nie człowiek. Zdrowie, życie i szczęście w pełnię rozwiniętego zdolnego do odczuwania bólu, cierpienia, uczuć człowieka (czyli matki) jest ważniejsze od zarodka w jej macicy.

Wbijcie sobie to raz a dobrze do głowy, kobieta nie jest inkubatorem. Ciąża niesie za sobą wszelakie skutki dla organizmu, nie powinno się nikogo do tego zmuszać.
@fuechsinn: @IloczynKartezjanski: człowiek, człowiek. W momencie poczęcia powstaje człowiek, ni wcześniej ni pozniej

Kiedy zaczyna się człowiek? Odpowiedź na nie znajdujemy zaś w obszarze wiedzy. Otóż od bardzo wielu lat dokładnie wiadomo, kiedy człowiek zaczyna swój indywidualny byt. Momentem tym jest połączenie ludzkich komórek rozrodczych, czyli gdy powstaje zygota, z której w sposób ciągły rozwija się organizm człowieka według własnego programu genetycznego, zaopatrywany przez matkę w materiały budulcowe i energetyczne
@ImInLoveWithTheCoco płód jest nieświadomy i nie odczuwa bólu przed 30 tygodniem ciąży. Ja ten ból, jako matka odczuje. To moje ciało dostanie po dupie, to ja ryzykuję swoim zdrowiem i życiem, żeby ten zarodek doszedł do momentu rozwoju, w którym przeżyje w świecie zewnętrznym i zacznie cokolwiek odczuwać. A w tym ciemnogrodzie odmawia się leczenia ciężarnej, żeby przypadkiem nie zaszkodzić zarodkowi. Więc jeśli coś podczas ciąży nie daj Boże pójdzie nie tak,
@fuechsinn: Co ty piszesz ? Nauka uważa że życie zaczyna się od poczęcia i tu nie ma żadnej dyskusji chyba że podważasz twierdzenie ponad 5 tysięcy biologów z tysiąca różnych instytucji akademickich. Co ciekawe ponad połowa z nich to ateiści. Badanie - Steven Jacobs, Biologists' Consensus on 'When Life Begins'.
@Jonetu czytaj ze zrozumieniem. Napisałam, że zarodek to nie człowiek, a nie że życie zaczyna się od kiedyś tam. Poza tym poczytaj następne komentarze, bo naprawdę nie chce mi się drugi raz tego samego tłumaczyć.

Dlaczego pro life chce zmusić mnie groźbą do donoszenia ciąży, której nie chcę lub która mi zagraża, dlaczego ja - w pełni rozwinięty, czujący człowiek - jestem mniej wartościowa i mój ból i moja opinia się nie
@fuechsinn: nie powinno się poddawać ludzi kategoriom typu ten lepszy bo czuje a ten gorszy bo nie czuje. Osoby w śpiączce też chcesz traktować gorzej bo też nie czują i nie są świadome ? ,,Ciąży której nie chcę" no ale trzeba zadać sobie pytanie jak do tej ciąży doszło. Chyba kobieta jest świadoma jak zachodzi się w ciążę. Ja znam tylko jeden przypadek kiedy kobieta zaszła w ciążę i nie do