Wpis z mikrobloga

@xandra: ludzie się tłoczą setkami do IKEI a Ty masz problem, bo pięciu pątników pójdzie jakimiś zadupiami na Jasną Górę ()

– Oczywiście w bardzo okrojony sposób wręcz symboliczny i chcemy właśnie ten symbol pielgrzymowania podtrzymać i nadać temu charakter jak najbardziej bezpieczny
  • Odpowiedz
Ponad 130 tys. uczestników, ok. 300 grup i ponad 50 szlaków przecinających cały kraj – piesze pielgrzymki na Jasną Górę należą do największych tego typu wydarzeń na świecie. To fenomen religijny, społeczny i kulturowy – twierdzą naukowcy.

@MiQ27: Banda śmieciarzy drących ryja przez megafony niezależnie od pory dnia, przekrzykująca się wzajemnie kto głośniej kocha Jezuska. Mieszkam o rzut moherowym beretem od Alei, więc wiem o czym piszę. Z całego kraju
  • Odpowiedz
@xandra: ten przytoczony opis dotyczy BYŁYCH pielgrzymek, a nie tych tegorocznych. Jakoś wątpię, żeby w tym roku pozwolili na takie wędrówki ludów.
  • Odpowiedz
@xandra: Kiedyś starszy pan, z którym rozmawiałem powiedział tak, że on te pielgrzymki to osobiście p------i bo drą tylko ryja, w-------ą wszystkich dookoła, tamują ruch i hołotę to najlepiej granatami rozgonić. No i jestem tego samego zdania. W czasie pielgrzymek wyjście na miasto to czysty masochizm.
  • Odpowiedz
@xandra: znam, znam. Mimo to nie widzę w tym roku tych 130k.
Sensowność wędrowania i darcia ryja pomijam, też mnie to nigdy nie przekonywało ale niestety szamanizm w kraju silny.
  • Odpowiedz
@szczur_wodny: Żyj po swojemu, jak amisze kuźwa - skoro mentalnie żyjesz w średniowieczu, a od cywilizowanych ludzi z daleka ze swoim światopoglądem rodem z czasów koczowniczych plemion barbarzyńców analfabetów sprzed tysięcy lat xDDD
  • Odpowiedz
@szczur_wodny: Żalu? Raczej ze współczucia, że tacy ludzie jeszcze istnieją, którymi tak łatwo manipulować gruszkami na wierzbie, żeby włazili do d--y szamanom machającym kadzidełkiem, dosłownie jak setki tysięcy lat temu.
  • Odpowiedz
@reasonable: Wręcz przeciwne. Smutne jest to, że wy nadal żyjecie w średniowieczu - i chcecie tego dla innych. Skoro tak - życie sobie jak amisze, w drewnianych chatach, bez elektryczności, medycyny, leków, technologii. Wara wam od cywilizowanych ludzi. Bo czasy się zmieniły. Wara wam od szczucia na LGBT, in vitro i aborcji. Wara wam od edukacji seksualnej w szkołach i ekologii pozwalającej dbać o planetę i przyszłe pokolenia. I nie
  • Odpowiedz