Wpis z mikrobloga

Dlaczego oferty dla mnie za ubezpieczenie OC na motocykl 600ccm z 2003 wychodzą aż takie wysokie?
Normalny człowiek płaci około 120zl
Mam 26lat od 4-5 lat place oc, żadnej kolizji.
Generali i proama 450-500zl
W PZU jedynie chcą mniej bo 300zl i tam wykupuje a powinno kosztować około 150zl..
#ubezpieczenia #motocykle #motoryzacja #ubezpieczenieoc
anonanonimowy321 - Dlaczego oferty dla mnie za ubezpieczenie OC na motocykl 600ccm z ...

źródło: comment_1589349365WfyzIBYUXhmaRUWQo1zwvw.jpg

Pobierz
  • 44
@anonanonimowy321: za skuter to nie mam pojęcia ile bym płacił, jakoś nigdy nie chciałem skutera, a moto mam z 2012 roku, z ABS (250cc, choć niby pojemność nie ma znaczenia w przypadku OC dla motocykli). Podobno duże znaczenie może mieć miejsce zamieszkania, jeśli w mieście jest dużo kolizji, wypadków, to OC droższe, a jak jakaś wiocha, w pełni bezpiecznie, to taniej. Zamelduj się u babci ( )
@Hamza: Nwm to jest jakiś żart z tym oc dla mnie, nie wiem o co im chodzi. Kiedyś za auto 10letnie od razu po zdania prawka proponowali mi 5000zl-6000 za oc :D nwm jak oni to analizują. Fakt że mieszkam w dużym mieście może o to im chodzi.
@programista3k: ja np. nie mam żony i bachorów ( ͡° ͜ʖ ͡°), a mam ok cenę za oc z nnw.
A byłeś w CUK pytać? W 5 minut dostaniesz wydruk z cenami OC + NNW, nie każda firma będzie na wydruku więc te pozostałe sam odwiedź. Sprawdź w Warcie ile policzą.
@Hamza: Właśnie zamierzam bo konczy mi sie na er5 ubezpieczenie. takie uzupełnienie jeszcze jest niżej i 125cc.

@anonanonimowy321: O ile moge się zgodzić na er5(choć nie demon prędkości) ale na 125cc? na początku ubezpieczyłem na poczcie polskiej wyszło około 400zł za 125cc. Potem zmieniłem ubezpieczyciela i wyszło mi te 160zł. Dlatego twierdze że tam musi być coś losowego bo gdzie do #!$%@? różnica ponad x2.
@DAS_REICH: za 50/125 to mi jak za darmo policzyli i to jako pierwszy pojazd. Teraz jak szukam oc to jednak gdzie bym nie podał danych to wszędzie wychodzi podobna kwota. w PZU mam taniej bo chyba mam dodatkowa zniżkę za staż bo ciągle u nich wykupuje.
@many_more: co do zasady, zniżki za bezszkodową jazdę ustalane są wewnętrznie przez dany zakład ubezpieczeń.
Nie znam regulacji wszystkich TU, ale wyobrażam sobie, że znajdzie się takei, który tego nie uzna.

@programista3k:

Liczy sie jak długo masz prawko nie ma znaczenia czy motocyklowe czy samochodowe.


Długość posiadania uprawnień może mieć jakiś wpływ, ale:
- nie każde TU o to pyta,
- nie ma to większego sensu przy ustalaniu szkodowości.
@programista3k:

Sensu tez nie ma wiek czy przewidywana ilość km przebiegu a często ma znaczenie. Nie kupujesz auta czy motocykla żeby się rozbić.


Ale Ty rzucasz takie hasła w oparciu o praktykę analizy ryzyka ubezpieczeniowego czy dane z dupy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Historia ubezpieczeniowo-szkodowa >>>> długość posiadanych uprawnień
@programista3k:

Wiek statystycznie ma znaczenie, potwierdzają to m.in ogólnodostępne raporty policyjne.
Przewidywany przebieg? Każdy deklaratywny parametr traci na znaczeniu. Być może ma to jakiś wpływ w niektórych TU, ale nie każde o to pyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)