Wpis z mikrobloga

Mam żal, że nasz "potężny" 38 milionowy kraj to #chlewobsranygownem Takie #czechy zawsze wszystko mają rozwiązane bardziej logicznie i porządnie:
-sposób prowadzenia DG
-urzędnicy
-medycyna
-podejście do narkotyków, kościoła, spraw obyczajowych
-wreszcie sobie wychodzą z epidemii pierwsi i wszystko otwierają ;/
#bekazpisu
Pobierz glogovianin - Mam żal, że nasz "potężny" 38 milionowy kraj to #chlewobsranygownem Tak...
źródło: comment_1589268615WMBUlRO0XzgMtU8S7WgOLH.jpg
  • 74
Myślę, że ich przepisem na sukces jest permanentne wyjęcie kija z dupy. Nie ma szarpanek i przepychanek w mediach i pomiędzy ludźmi, a bo ja jestem pedziem, a ja kocham papieża, a ja pis, a ja bigos, a ja tylko jarmuż... Żyją sobie z dnia na dzień i zamiast szukać zwady, żeby móc się wreszcie pokłócić i ponarzekać, wolą pić piwo, spalić gibona i mają w pompie te wszystkie smuty cięte przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 422
@glogovianin: głównie chodzi o to że podczas ww2 wybito nasza inteligencję niemal całkowicie. Po 45 do władzy doszly osoby o niskiej inteligencji i łatwo sterowalne. Potem lata 80te i do władzy dochodzi elektryk i solidarność, która w większości składa się z ludzi z podstawowym lub technicznym wykształceniem. I tak to się dalej toczy, potrzeba jeszcze ze dwa pokolenia żebyśmy normalnie zaczęli funkcjonować.
@chilon: Języka z tej samej grupy językowej akurat nauczyć się nie tak trudno, wiele słów jest podobnych. Nawet jak będziesz robił błędy w gramatyce to sam przekaz będzie jasny.
Sam byłem w Pradze to wiele słów idzie zrozumieć, niektóre teksty są niemal identyczne.
Potem lata 80te i do władzy dochodzi elektryk i solidarność, która w większości składa się z ludzi z podstawowym lub technicznym wykształceniem


@Stan_Przedzawalowy: polityce z lat 90, ktorzy wywodzili sie z ruchu jakim byla solidarnosc, w duzej czesci byli ludzmi z kregow akademickich, bardzo czesto majac tytuł doktora czy wrecz profesora. Czlowieku, ty takie komunaly pieprzysz, ze az sie ciezko czyta
@Stan_Przedzawalowy: tu akurat ich popieram
@kfiatek_na_parapecie: @Halbr: to z Polakami coś jest nie tak, możliwe, że jesteśmy po prostu głupim narodem i nie ma się co obrażać. Są w narodzie jednostki inteligentne, ale chyba większość jednak nie.

Przedwojenna "inteligencja" to było państwo szlachta z wielopokoleniowymi majątkami, a standardowi Polacy żyli w takim chlewie i brudzie, że Niemcy byli przerażeni.