Wpis z mikrobloga

Mam żal, że nasz "potężny" 38 milionowy kraj to #chlewobsranygownem Takie #czechy zawsze wszystko mają rozwiązane bardziej logicznie i porządnie:
-sposób prowadzenia DG
-urzędnicy
-medycyna
-podejście do narkotyków, kościoła, spraw obyczajowych
-wreszcie sobie wychodzą z epidemii pierwsi i wszystko otwierają ;/
#bekazpisu
glogovianin - Mam żal, że nasz "potężny" 38 milionowy kraj to #chlewobsranygownem Tak...

źródło: comment_1589268615WMBUlRO0XzgMtU8S7WgOLH.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stan_Przedzawalowy: Przecież przed 2 WW Polska to też był chlew obsrany gównem a Czechosłowacja to był cywilizowany kraj, więc nie zwalajmy winę na wojnę. Praktycznie od zawsze Czechy były krajem niby słowiańskim ale w mieszczańskiej kulturze krajów zachodu w przeciwieństwie do Polski lawirującej między wschodem a zachodem.
  • Odpowiedz
@glogovianin: głównie chodzi o to że podczas ww2 wybito nasza inteligencję niemal całkowicie. Po 45 do władzy doszly osoby o niskiej inteligencji i łatwo sterowalne. Potem lata 80te i do władzy dochodzi elektryk i solidarność, która w większości składa się z ludzi z podstawowym lub technicznym wykształceniem. I tak to się dalej toczy, potrzeba jeszcze ze dwa pokolenia żebyśmy normalnie zaczęli funkcjonować.


@Stan_Przedzawalowy bo przed WW2 było inaczej xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adibor: Nie, wybór terminu urlopu zależy od pracownika, jedynie na zaległy urlop pracodawca może cię wysłać. Np. przy okazji koronawirusa moja firma poprosiła, żebyśmy wzięli parę dni urlopu w kwietniu, ale nie mieli prawa nas do tego zmusić, bo mieliśmy zaplanowane urlopy w oparciu o plan urlopowy. Natomiast w oddziale w Czechach pracownicy nie mieli nic do gadania.
  • Odpowiedz
@svickova: czego ty wymagasz o przeciętnego wykopka jak tutaj poziom wiedzy świecie jest na poziomie kółka gospodyń domowych xD a czechy to widzieli jak dorwali bilet flix busa do pragi za 20 zł xD
sam fakt jak umoczony w afery jest obecny czeski rząd mówi wiele. ale najważniejsze, że można blanciora na ulicy zapalić xD
  • Odpowiedz
@glogovianin: a teraz sprawdźcie średnie zarobki w Pradze do średnich cen zakupy metra kwadratowego w centrum i poza centrum oraz wynajmu, to się okaże, że Warszawa taka zła nie jest xd
Jakby się komuś nie chciało.
Praga:
Średnia pensja netto: 5,049.94 zł
Średnia cena metra kwadratowego poza centrum: 14,955.53 zł (2.96 pensja/metra)
Średnia cena metra kwadratowego w centrum: 21,677.69 zł
  • Odpowiedz
@Stan_Przedzawalowy: o tak, parafrazując wieszcza
"I co, jak zwykle moje drogie kuhwy - cała para poszła w gwizdek, a nie w koła, co? A wiecie dlaczego w tym kuhwa kraju nic nie może być dobrze, jeb*** kuhwy cebulaki? Bo żeby coś osiągnąć w życiu to jest potrzebne wykształcenie i potrzebne są pieniądze."
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@svickova:

-Służba zdrowia na takim samym poziomie jak nasza

Chyba kpisz. Już same kolejki na wizyty to przepaść, chociaż to też poprawa po cwanym rozwiązaniu niedużych opłat za rezerwację wizyty (zazwyczaj coś typu 50 koron).

-Cywilizacja jedynie w Brnie i Pradze, reszta miast wygląda jak Bytom tylko jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Rachey: Kolejki są trochę mniejsze ale dostęp do specjalistów też jest słaby, tam wiele problemów z którymi u nas wysyła się do specjalistów załatwia rodzinny, na zazwyczaj słabym poziomie, przynajmniej z mojego doświadczenia. Onkologię za to mają bardzo dobrą.
Odnośnie cyganów to w Brnie masz całą dzielnicę w centrum gdzie nikt nie chodzi ani nie parkuje bo różnie to bywa, chyba że nagle Brno się teleportowało na Słowację to sorki.
  • Odpowiedz