Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uaephean: Zależy gdzie, w Pradze żyje się świetnie nawet w porównaniu do Warszawy, natomiast z resztą kraju jest różnie. Pod względem PKB per capita radzą sobie trochę lepiej, średnia pensja jest porównywalna.
  • Odpowiedz
@svickova: Wiadomo - każdy kraj ma swoje problemy. W Czechach na pewno słabiej wypada ogólnie pojęta "nowoczesność" - u nich nadal w niewielu miejscach jest płatność kartą, informatyzacja kuluje itp, ale z drugiej strony patrząc na niektóre nasze projekty informatyzacji państwa to nie wiem czy to wada... Na pewno ciężko byłoby tam uruchomić jakiś technologiczny startup czy coś tego typu - małe szanse że się przyjmie.
Patrzenie przez różowe okulary
  • Odpowiedz
@glogovianin: Pomijając komunę która doszczętnie nas sponiewierała, zdewaluowała podejście do wartości prywatnej oraz wybiła elity to znam dwie przyczyny które dalej wpływają na to, że Polska to #!$%@?łek. Polska duma i machanie szabelką mimo że jesteśmy nikim i kościół katolicki z wszędobylskimi mackami i gronem fanatycznych wyznawców, głównie ludzi na wsi, tych gorzej wykształconych.
  • Odpowiedz
głównie chodzi o to że podczas ww2 wybito nasza inteligencję niemal całkowicie


@Stan_Przedzawalowy: Skończcie wreszcie usprawiedliwiać #!$%@?ść tego gównopaństwa wybiciem "inteligencji" 80 lat temu. Przed wojną ta słynna inteligencja albo współtworzyła sanację, albo dawała się dymać ich rządom. Podobnie jak my teraz.
  • Odpowiedz
@glogovianin: @Stan_Przedzawalowy: Wiesz dlaczego? Bo jak Czesi dostali #!$%@? w Bitwie na Białej Górze w 1620 i trafili na wieki pod Habsburgów (tak, tak, Polska wcale nie jest jedynym krajem na świecie który był pod zaborami i zniknął z mapy jak to się próbuje nam sugerować) to zorientowali się, że nie ma co dużo fikać i płakać, tylko trzeba iść dalej, bo życie toczy się dalej. Oni nie
  • Odpowiedz
@svickova: byłem jakiś czas temu w przygranicznych miastach to myślałem, że mnie cygany wzrokiem zjedzą. To aż taki problem w miejscach poza centrum? Miałem w ogóle wrażenie, że więcej ich na ulicy niż swoich. Nie to, że mam coś do nich - tylko jakoś dziwnie się na mnie patrzeli ciągle. Poza tym bardzo podoba mi się mnogość ścieżek rowerowych
  • Odpowiedz
@glogovianin: Czechy od zawsze w historii były krajem bardziej rozwiniętym od Polski, z lepszą technologią, lepszą urbanizacją, lepszą gospodarką, byli zdecydowanie bliżej zachodu w wielu kategoriach, uczestniczyli w zachodniej polityce, ale Rzeczypospolita Obojga Narodów zawsze będzie wśród Polaków największą potęgą w swoim czasie, bo miała silną konnicę i duże terytorium, to nic, że większość tego terytorium to były słabo zaludnione pustki bez dobrych dróg, to nic, że polskie wojsko poza
  • Odpowiedz
@svickova: Ja się np. co do kolei częściowo zgodzę, punktualność to nie jest coś czego można po nich oczekiwać, przynajmniej takie moje doświadczenia XD
Cyganie w Brnie - potwierdzam, jest ich tam od #!$%@?. Ale ja mieszkając przez jakiś czas w niedużym mieście (~100 tys.) byłem zadowolony, czesi niezbyt otwarci na obcokrajowców, #!$%@?ą się jak nie mówisz po czesku, ale przy tym kulturalni. A zachowanie w sklepach, etc. to niebo
  • Odpowiedz