Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #it #programowanie #webdev

Szukam jakiegoś serwisu, który byłby w stanie "wynieść" na zewnątrz 2 endpointy z mojego domowego serwera. Chcę uniknąć publikowania portu z routera, zabawy z reverse-proxy etc., a też nie chce mi się czegoś pisać samemu ( a'ka "szewc bez butów chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)" ).

Wyglądało by to tak:
Wysyłam JSON POST (najlepiej z jakimś nagłówkiem autoryzacji) na endpoint zewnętrznego serwisu, a ten wykonuje ten sam request na moim serwerze na odpowiednim endpointcie i zwraca odpowiedź tą samą drogą. Zdaje sobie sprawę, że pewnie będę musiał zainstalować jakiegoś klienta do tego także nie neguje takich opcji, ale odbiorcą jest Raspberry Pi także klient musiałby być pod ARM.
  • 8
@metaforyczny_kierowca: Z samym serwerem nie miałbym problemów. Najtańszy w DigitalOcean to około 20 PLN miesięcznie więc mógłby sobie chodzić. Problemem jest to, że to API musi pozostać wewnętrznie, a muszę mieć możliwość wysyłania tam danych z zewnątrz.
@sigul: Trochę za skomplikowane na to co mam do zrobienia.
@JamesMoriarty: Bez reverse proxy może być ciężko. Dlaczego nie chcesz udostępniać tego przez swój router? Jeżeli bardzo sie boisz to wystaw tylko OpenVPN i łącz się przez niego. Raczej nikt ci się nie włamie przez to.
@kywmn: Endpointy mają być domyślnie dostępne dla aplikacji na Androida. Nie chciałbym tego ograniczać do potrzeby włączenia VPN'a i dopiero korzystania z apki. A co do router'a to nie chcę ryzykować, że jakieś boty zaczną mi skanować IP w poszukiwaniu portów etc. (raz już tak miałem dlatego teraz unikam tego jak ognia).

@legolass: @specjalista_wysokiej_klasy: Te ngrok i serveo.net to jest właśnie to czego szukam. T.Hanks