Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kiciochpyta #przyczepa
Mirki mam pytanie bo mam stresa. W czwartek jadę z taką mała przyczepką odebrać graty od rodziny: 130km w jedną stroną, nie autostradą.
Nigdy nie ciągnąłem za autem przyczepy.
Na co mam zwracać uwagę podczas jazdy, trudno się jeździ z takim czymś ? Dam radę zrobić taką trasę na pierwszy raz ? Będę musiał wjechać do miasta też.
kodecss - #motoryzacja #kiciochpyta #przyczepa
Mirki mam pytanie bo mam stresa. W cz...

źródło: comment_1588659749ERBegwXQWlwkgXMTQBSZqx.jpg

Pobierz
  • 84
@kodecss: wieziesz coś na niej czy pusta będzie? Jak pusta to uważaj, lubi sobie podskoczyć na dolku. Ja leciałem 250km na pierwszy raz. Jak już pisali, nie zapomnij o niej. U mnie przy jeździe na wprost nie było jej widać w lusterkach. Jak coś wykonasz wyprzedzasz to bierz poprawkę na nią. Przy skręcie tak samo. I nie stawaj nigdzie tak, żebyś musiał z nią cofnąć xd chyba że ja rozpeniesz, przepchać
@kodecss: Jak skrecasz, to jak tirowcy - nie od razu, bo przyczepa zetniesz kraweznik/znaki. Przed zakretem w prawo trzymaj sie lewej krawedzi pasa i skrecasz pozniej niz normalnie, bo przyczepa scina zawsze troche zakrety.
Co do masy - rozloz rowno ciezar. Jak walniesz na przod przyczepy, to siadzie tyl auta (przod w gorze), wiec prz przednim napedzie pogorszy trakcje i sterownosc. Jak na tyl ciezar pojdzie, to tez auto bedzie sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kodecss: Jak pierwszy raz jechałem z przeczepką po łódkę to przyszło mi cofać i manewrować. Masakra tak się #!$%@?łem, że następnego dnia pojechałem na parking marketu i ze 2 godziny sobie ćwiczyłem manewry do tyłu. Jak się nudzisz to nie głupi pomysł spróbować na luzie.
@kodecss: Miałem tu wpisać jakieś porady, bo wydawało mi się, że gdzieś już jechałem z przyczepą, ale po kilkunastu sekundach zreflektowałem się, że moje doświadczenie obejmuje wyłącznie skręcanie i cofanie resorakami z doczepioną przyczepką.
Jak się cofa ogarniesz szybko, żeby to sprawnie szło to musisz kilkadziesiąt razy pojeździć. Przyczepka samochodowe ma krotki dyszel dlatego ciężko manewrować, jak ci się za bardzo zegnie to koła w przeciwna stronę i lekko do przodu. No i jak dajesz pasy trasportowe to końcówki gdzieś zawiążą żeby nie wyleciały z przyczepki i nie wkręciły się w koła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Podepnę się z pytaniem: jak potrzebuje przyczepkę do przeprowadzki i wożenia materiałów na budowę to lepiej kupić nową w jakiejś castoramie czy szukać używanej? Myślę że byłaby potrzebna max rok, później bym sprzedawał