Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kiciochpyta #przyczepa
Mirki mam pytanie bo mam stresa. W czwartek jadę z taką mała przyczepką odebrać graty od rodziny: 130km w jedną stroną, nie autostradą.
Nigdy nie ciągnąłem za autem przyczepy.
Na co mam zwracać uwagę podczas jazdy, trudno się jeździ z takim czymś ? Dam radę zrobić taką trasę na pierwszy raz ? Będę musiał wjechać do miasta też.
kodecss - #motoryzacja #kiciochpyta #przyczepa
Mirki mam pytanie bo mam stresa. W cz...

źródło: comment_1588659749ERBegwXQWlwkgXMTQBSZqx.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@kodecss pierwsze co to sprawdź światła w przyczepce, a tak to żadnej filozofii nie ma, jak jedziesz pierwszy raz to możesz mieć problemy z jazdą do tyłu aby xd
  • Odpowiedz
@kodecss: obserwuj w lusterku czy przy wiekszej predkosci nie myszkuje, dobrze podlacz swiatla i na skrzyzowaniach bedziesz musial bardziej sie zadac zeby bezstresowo skręcić
Poza tym nie masz sie czym martwic
I nie cofaj takim zestawem bo nie masz doswiadczenia. W razie czego odlacz przyczepke i obroc a autem nawróć
  • Odpowiedz
Staraj się nie cofac i nie parkuj na miejskich parkingach. Pamiętaj ze przy cofaniu sa inne zasady z przyczepka. Ty w lewo ona w prawo itd. Jak nie będzie mocno obciążona to wiedz o tym ze jest lekka i bedziw skakać na nierównościach. Ja tak rozpieprzyłem teściowi lodówkę na progach. Podłącz dobrze, sprawdź światła i smigaj bo do przodu jedzie się tak samo. Pamiętaj ze to ci z tylu muszą uważać na
  • Odpowiedz
@erebeuzet: @BillyGugu:
No niemam zamiaru parkować tym w mieście, bo graty odbieram w małym miasteczku - gdzie zaparkuje na podjeździe.
Zrobię tak, że odepnę przyczepę podstawię pod dom, zapakuje graty. Przestawię auto w tą stronę co mam jechać i podepnę przyczepę i pojadę.
Mam nadzieje, że czegoś nie rozwalę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kodecss: @Mzil: stosuj się do porad z pierwszego komentarza i wygrasz życie xD Pamiętam jak pierwszy raz jechałem to byłem obsrany po szyję, ale wystarczył kilometr żeby ogarnąć, że to ta sama jazda samochodem, tylko samochód jest dłuższy xD Nie masz co się bać, w zakręty wchodzisz normalnie, to nie tir, jedynie wcześniej naciskaj pedał hamulca jak jedziesz z zapełnioną bo wiadomo, masa Cię pcha do przodu

@aksal89 przy takiej
  • Odpowiedz
@kodecss po pierwsze światła. Po drugie, ładuj najcięższe rzeczy na przód (jak najbliżej haku). Po trzecie, pomanewruj na sucho cofanie. Przyczepa łamie się w drugą stronę podczas jazdy w tył - 3,4 próby i załapiesz o co kamon. I pamiętaj o plandece/zabezpieczeniu gratów, żeby nie odfrunęły.
  • Odpowiedz
@kodecss: Potrenuj sobie cofanie wcześniej.

Jak tania, zwykła przyczepka bez resorów i amortyzatorów to jedź powoli i dobrze zabezpiecz ładunek pasami, bo wszystko Ci wyleci, te gówniane tanie przyczepki strasznie podskakują na wybojach.
I patrz w lusterka co się dzieje, czy jakiegoś rowerzysty za sobą nie ciągniesz. Niby mała przyczepka, ale pilnować też się trzeba.

I pamiętaj, że w PL nie ważne gdzie jedziesz, czy lokalna droga czy autostrada, maksymalnie możesz
  • Odpowiedz