Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #kiciochpyta #przyczepa
Mirki mam pytanie bo mam stresa. W czwartek jadę z taką mała przyczepką odebrać graty od rodziny: 130km w jedną stroną, nie autostradą.
Nigdy nie ciągnąłem za autem przyczepy.
Na co mam zwracać uwagę podczas jazdy, trudno się jeździ z takim czymś ? Dam radę zrobić taką trasę na pierwszy raz ? Będę musiał wjechać do miasta też.
kodecss - #motoryzacja #kiciochpyta #przyczepa
Mirki mam pytanie bo mam stresa. W cz...

źródło: comment_1588659749ERBegwXQWlwkgXMTQBSZqx.jpg

Pobierz
  • 84
@Ludwikvonmizez: Wszystko powyżej się zgadza ale nie widzę kilku rzeczy.

1. Dobrze podłącz oświetlenie, bo jak się uprzesz to możesz tą wtyczkę podłączyć odwrotnie, przyjżyj się w którą stronę pasuje i podłącz.

2. Załóż dodatkowe zabezpieczenie, przeważnie to powinna być jakaś linka którą zakłada sie na hak albo osobny zaczep i dopiero przypinasz przyczepkę na hak. To jest na wszelki wypadek jeśli by ci się zapięcie odpięło. Mi się jeszcze nigdy
N.....s - @Ludwikvonmizez: Wszystko powyżej się zgadza ale nie widzę kilku rzeczy. 
...

źródło: comment_1588665578m1hqHjLgVzdy9KDI4Kakko.jpg

Pobierz
@kodecss: Przy ciasnych zakrętach i manewrach pamiętaj, że przyczepka przejedzie bliżej wewnętrznej strony zakrętu więc może o coś zaczepić jeśli nie przejedziesz samochodem maksymalnie zewnętrznej krawędzie zakrętu.
Pamiętaj aby podnieść przednie kółko przyczepki i sprawdzić czy jest dobrze zapięta na hak.
@kodecss: pamiętam jak pierwszy raz jechałem z przyczepką. Trasy nie znalem a miałem zawieść pijanego kolegę taty (w ogóle nie kontaktował), tata też pijący, więc siedział obok. Mieliśmy odwieść tego znajomego i oddać przyczepkę do innej osoby po drodze. Jechać to jechało się bez problemu. Taka mała przyczepka to nie robi żadnego problemu jak jedziesz prosto, lecz trzeba co jakiś czas patrzeć, czy się nie otworzyła, czy się nie odpieła na