Wpis z mikrobloga

@Looking20: Allegro. Dopiero co zmieniałem laptopa, i stwierdziłem, że taki wydajnościowo jaki potrzebuję to biznesowy za 15K, i gamingowy za połowę tej ceny. Więc wybrałem tańszą opcję. Za około 8K masz już i7-9750H i RTX 2070. Najciszej wypadają Legiony od Lenovo Y740. Inne modele są głośniejsze, ale mogą być bardziej wydajne (Asus RIG III czy jakoś tak).
  • Odpowiedz
@Looking20: Generalnie polowałbym na jakieś promocje w x-komie, eurortvagd i oleole z i7-9750h i GTX 1660 Ti, najlepiej zwykłą wersję jak w Lenovo y540 czy Acerze Nitro 5, a nie max-q jak w pavilionach.
  • Odpowiedz
@Looking20: Nie bo nie opłaca się dopłacać tysięcy za nieduży wzrost wydajności. Ja do pracy laptopa używam i potrzebowałem ciszy, więc wybrałem Legiona (a nienawidzę Lenovo za serwis). Allegro to tylko miejsce, wszystko zależy od sklepu co na nim sprzedaje, ale można wyhaczyć coś czasem taniej.
  • Odpowiedz
@Looking20:
Wystarczy ci sam SSD, co do ramu to bardziej się opłaca wziąć laptop z 8GB, a drugą kość dokupić na własną rękę, tym bardziej, że prawie wszystkie gotowe konfiguracje z 16GB w polskich sklepach nie są fabryczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pustulka: Nie pali, jakbym już miał kupić coś, to raz a konkretnie i na troszke dłużej żeby starczyło, nie musi być za 3,5k może być trochę drożej jeśli będzie wyraźna różnica, w ostatnim linku słyszałem, że się nie da grać bo jest taki głośny ten acer :D i9 ma tak mała różnice wydajności przy i7 ze względu na brak wykorzystania jego zasobów czy co? A ta karta to samo? Ostani
  • Odpowiedz
Wyjaśnię do czego zmierzałem z tym pytaniem, w DE masz już coś takiego i na to Lenovo w swoim Legionie z ryzenami i Acer w Nitro 5 będzie musiało odpowiedzieć:
https://www.notebooksbilliger.de/asus+tuf+gaming+a15+fa506iv+hn256+654247

Pewnie lepiej wyjdziesz jak zaczekasz z miesiąc, dwa i weźmiesz coś z 8 rdzeniowym ryzenem i rtx 2060, ewentualnie 1660 Ti.

Jak ci się śpieszy z zakupem to lepszy od tych dwóch będzie lenovo y540 jak złapiesz go na przecenie poniżej
  • Odpowiedz
@Looking20: w najnowszej serii 4XXX w obciążeniach wielowątkowych tak, w pojedynczym wątku jest blisko, ale otrzymujesz 8 rdzeni w cenie 6 intela, które dodatkowo wydziela mniej ciepła.
  • Odpowiedz