Wpis z mikrobloga

  • 0
@Pustulka: Chyba ze w ogóle warto poczekać nawet dłużej niż 2 miesiące.. powiedz mi 15,6 cała to dużo, fajnie się na takim gra? Na PC to się miało duże monitory i było super :D
  • Odpowiedz
Dopiero co zmieniałem laptopa, i stwierdziłem, że taki wydajnościowo jaki potrzebuję to biznesowy za 15K, i gamingowy za połowę tej ceny.


@crazy_wolf: no właśnie mam podobne wnioski, celowałem w latitude za 8-9K albo nawet XPS, ale w obecnej sytuacji wolałbym nie wyskakiwać z takiej gotówki i gamingowy z tymi podzespołami można mieć za połowę tego. Potrzebuję jak najmocniejszego procka i dowolnej nvidii. Jak oceniasz jakość tego Y740? Mój leciwy latitude
  • Odpowiedz
@Pustulka: To jeszcze Ciebie zawołam, nie mogę edytować poprzedniego komentarza, tak jak pisałem zależy mi na jak najmocniejszym procku (wydajność multicore, do kompilacji), dedykowanej nvidii (dowolnej, potrzebuję rdzenie CUDA ale wydajność nie ma dużego znaczenia) oraz trwałości. Dysk, ram itp wystarczy mi cokolwiek, to akurat można sobie łatwo wymieniać, za windowsa wolałbym nie płacić bo i tak wywalam i instaluję linuxa.

Problem mam taki że w siedmioletnim latitude mam najmocniejszy na tamte czasy i7-3740QM który w benchmarkach nadal jest porównywalny dużo nowszymi procesorami. Wąskim gardłem jest RAM który można wymaxować za kilkaset złotych i dysk który jest tylko SATA, ale poza tym to w laptopach nie ma tak dramatycznego postępu jakiego można by się spodziewać po upływie czasu.

Mam na liście:
Inspiron G3 z i7-9750H
  • Odpowiedz
Zamierzam zamówić G3 della - liczę że mimo dużo niższej półki będzie się nadawać do czegokolwiek.


@hitherto: Nie bierz G3, ani G5 to piekarniki.

Potrzebuję jak najmocniejszego procka i dowolnej nvidii. Jak oceniasz jakość tego
  • Odpowiedz
Który będzie najtrwalszy? Masz kontakt z różnymi modelami laptopów żeby coś doradzić? Bo jak mają mi polecieć zawiasy i popękać obudowa jak kumplowi w lenovo po dwóch latach noszenia do biura to wolę dopłacić te parę stówek.


Pewnie zawiasy w Y540 przetrwają.

Niby ten asus ma w materiałach marketingowych że jest jakoś powzmacniany ale nie wiem ile tu bullshitu,

To raczej seria G i dość marketingowo, w TUFie A15 FA506 który rozważasz nic nie widze.
  • Odpowiedz
Który kompilator oprócz android studio wykorzystuje wszystkie rdzenie?


@Pustulka: Myślałem że w dzisiejszych czasach każdy ¯\_(ツ)_/¯ Serio jest coś co buduje jednowątkowo? Załączam screen ode mnie po odpaleniu CMake na niedużym projekcie embedded. Android studio jest oparty na intelliJ którego używam na co dzień do javy i mam podobny screen z kompilacji mavenem, choć tam nie wymaxowuje wszystkiego tylko dociąga do 90-96% na ośmiu rdzeniach, pewnie dlatego że odbija się od sufitu w RAMie.

Dzięki za wzmiankę o G3, właśnie potrzebowałem porady o rzeczywistym działaniu a nie suche
hitherto - > Który kompilator oprócz android studio wykorzystuje wszystkie rdzenie?
...

źródło: comment_158845241241JYux0nTBTLFS9CCEkaSS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hitherto:

Jak oceniasz jakość tego Y740? Mój leciwy latitude upadł nie wiem ile razy, targany w plecaku, na wyjazdy, przetrwał remont i tym podobne rzeczy, rodzicom lenovo rozpadło się od otwierania i zamykania klapy, rzadko kiedy ruszali go z biurka ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Powiem tak, używałem trochę Delli Latitude no i nie oszukujmy się, to nie jest ta jakość. Tym bardziej, że ja szukałem modeli 17 calowych, a większe powierzchnie zawsze ulegają łatwiej odkształceniom i ewentualnym uszkodzeniom. Nie wiem jak modele 15 calowe, bo ich nie dotykałem, że tak powiem. Dla mnie ten Y740 to taki trochę lepszej jakości Lenovo (ma niby pokrywę jakąś wzmacnianą alu czy inną blaszką). Ale widać przy otwieraniu klapy, że tu gdzie trzymasz jest wygięta. Zatrzaski wydają się okej. Do ThinkPadów natomiast trochę brakuje. To taki laptop na biurko dla graczy z efektami świecenia klawiatury, zamiast wzmocnień i pracy w podróży. Ale u mnie właśnie praca na biurku, więc się sprawdzi wszystko czego temperatury wysokie nie zniszczą (tanie Lenovo pękają bo od wysokich temperatur tworzywo, z którego są zbudowane twardnieje, i
  • Odpowiedz
@Pustulka: chmm chyba się rozpędziłem ale w koszyku mam
Ryzena 3700
MSI B450 GAMING PRO CARBON płyta
MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING TRIO
SilentiumPC Vero M3 Bronze 700W 80+ Bronze
Adata XPG SX8200
  • Odpowiedz
@Pustulka: myślałem dokładnie o tym samym co podałeś ale ta płyta nie obsługuje mystic light MSI czyli tych bajerów RGB w obudowie jaką syn sobie zażyczył a u dzieciaków wygląd najważniejszy. No i już poszło że dajemy MSI podzespoły gdzie się da no i ta ich karta ma być super cicha. Do tego doszedł monitor MSI Optix MPG341CQR curved i koniec marzeń o zmieszczeniu się z kompletem w 5k ,
  • Odpowiedz
@niko777:

Do tego doszedł monitor MSI Optix MPG341CQR curved i koniec marzeń o zmieszczeniu się z kompletem w 5k


Niech się dzieciak cieszy, że mu w ogóle coś kupujesz jak od małego musiałem za wszystko płacić z własnej kieszeni. Ja bym wyszedł przeciwko dzieciakowi i wziął:
- Radeona 5700
  • Odpowiedz