Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Ruczaju już powyżej 10tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 15 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (3000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 2500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze trzy, cztery lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1500 zł. Dziś musiałbym oddać ponad 75% wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie na Ruczaju.
Myślicie że przez coronawirusa ceny spadną? jest tak szansa?

#krakow ##!$%@? #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #duda #wypad2020 #bekazpisu #koronawirus #deweloperka #kupnomieszkania #mieszkania #przegryw #zalesie
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Ruczaju już powyże...

źródło: comment_1588161810peqxSXWxfS3sFIEUXnOv0N.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju


@Scaab: a myślisz że w niemczech czy francji jest inaczej i tam sami właściciele mieszkań? Powiem więcej, tam w niemczech dużo więcej ludzi wynajmuje niż w Polsce(procentowo)
  • Odpowiedz
@Scaab: zauważ, że tak jest na całym świecie i ceny nieruchomości są niskie w Polsce. Tragedia to jest np. w Kanadzie, gdzie za dom o wyglądzie garażu mojego dziadka płaci się 300 000 CAD. W Niemczech też nie jest super, tam mało kogo stać na mieszkanie, a większość społeczeństwa mieszka w rządowych czynszówkach.
W Polsce w 20 leciu międzywojennym też nie było ludzi stać. Wynajmowało się nie mieszkanie, a łóżko... na
  • Odpowiedz
@glogovianin @Scaab : Tak jak mirek napisał, wszystkim nagle chce się mieszkać w dużych miastach to ceny idą w górę. Wszystko w normie.Dziwię się że się dziwisz. Wyjrzyj trochę za jakiekolwiek większe miasto a kupisz sobie już nawet mały domek w deweloperce za 4-5 tys/mkw z działeczką. Osobiście nie rozumiem skąd taki pęd ludzi do mieszkania w blokach w dużych miastach.
  • Odpowiedz
@Scaab: mój znajomy zarabiający 2800,wziął z żoną kredyt na 40 lat.
Ja wynajmuję kawalerkę za 1300 i narazie ani myślę o kupnie a za 1,5 roku stuknie mi 30.
  • Odpowiedz
@u-cash: ja rozumiem skąd ten pęd. W mieście masz rozrywkę, bary, restauracje, itp.w których są ludzie. Na prowincji, w takim Głogowie, pójdziesz do restauracji i będą pustki ;) Na razie się to zmieni, przynajmniej na rok, dwa lata. Wyjściem jest mieszkanie w okolicy miasta wojewódzkiego i samochód, ale już alkoholu się nie napijesz ;)
  • Odpowiedz
@glogovianin: Wszystko rozumiem, tylko takie argumenty do mnie nie trafiają, ponieważ ja takich problemów nie widzę. Ja chętniej wybiorę miejsce gdzie nie ma tego całego bydła, niż jakąś imprezownię z sebixami i karynami. Mieszkam w małej miejscowości pod dużym miastem i jest to dla mnie lokalizacja idealna. Z wypiciem alkoholu na imprezie też nie mam problemu. Zawsze jest komunikacja podmiejska czy jakiś uber/złotówa. Prędzej obstawiałbym to że po prostu ludzie mieszkający
  • Odpowiedz
@glogovianin: szansa że będę miał dzieci wynosi 0,00001%, więc nie ma sensu zginąć garba na 4 kąty, które będą moją własnością dopiero koło 40-50.
Po matce odziedziczę mieszkanie, ale kobiety u mnie w rodzinie żyją długo, więc będzie to jak będę miał 50+
  • Odpowiedz
  • 3
@glogovianin czyli przez 9 lat wynajmowania spłacisz czyjś kredyt w wysokości 1100 razy 12 razy 9, czyli niecałe 120 tys. Dobry biznes, gratuluję. (Możesz wziąć kredyty i go nadplacac i wtedy też za 10 lat będzie już twoje)

Czyli mając 40 lat kupisz mieszkanie za 300 tys, ale i wydasz przez 9 lat ponad 120 tys na wynajem, zamiast teraz kupić na kredyt za 300 tys... W ciągu 10 lat kredyt nie
  • Odpowiedz