Wpis z mikrobloga

@zasadzka01: mozna ich czegos nauczyc, ale ogolnie sa duzo glupsze od innych ras, a jesli chodzi o choroby to mialam na mysli ich krotki nos przez co maja problemy z oddychaniem, krotki uklad pokarmowy co tez prowadzi do chorob itp nawet jedzenie mega trudno im dobrac bo po wiekszosci karm rzygaja albo maja biegunke, a w kwestii smrodu to chyba nigdy buldog nie puscil przy Tobie baka xD
@roon0koh: to może ja odpowiem. Mam buldoga francuskiego, którego adoptowałem z fundacji, która zabiera psy z pseudohodowli. W zasadzie wszystko, co napisałaś to prawda jeśli chodzi ogólnie o tę rasę. Chociaż tak samo np. nie warto kupować dużych ras jak Labrador przez problemy ze stawami, czy u Sznaucera często pojawia się problem z oczami.
Jeśli chodzi o nos u buldoga francuskiego to można zrobić korektę przegrody nosowej. Operacja nie jest trudna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ROCCO1: polecam Tornjaka ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mam od kilku miesięcy i to jest super rasa.
- rasa pierwotna, więc generalnie psy są zdrowe i rzadko zdarzają się jakieś choroby genetyczne lub dysplazja stawów
- im gorzej je tym lepiej - psy są przystosowane do przyjmowania gorszego typu pożywienia, z małą zawartością białka - w innym przypadku sierść się im niszczy (nie wierzyłam w to za
Ja mam 11 lat Labradora Retrivera i w sumie to najlepszy pies jakiego spotkałem XD Nie dość, że by ciągle żarł i żarł to jeszcze raz beton #!$%@?ł. Jak był młodszy to by ciągle biegał, bawił się i tylko dzieci by lizał. Teraz na starość to trochę spoważniał i w sumie ma problemy ze stawami. No jak większość psów tej rasy. Ale w sumie bardzo opiekuńczy a z drugiej strony inteligenty i