Wpis z mikrobloga

Przed chwilą odbyłem ciekawą rozmowę z koleżanką pracującą w biurze jednego z wiodących deweloperów budujących w polsce. Mówiła że była świadkiem videokonferencji zarządu na której mówili że ponad 50% rezerwacji zostało odwołanych przez klientów. Ogólnie to trochę w panikę wpadli i dzwonili do wszystkich którzy odwołali i proponowali obniżki 20%. Ale oczywiście na stronie internetowej ceny podwyższyli żeby ludzie nie czekali aż będą tanieć Xd. Mówiła że dawno nie widziała prezesa w takich nerwach, nawet sobie w połowie spotkania wylał kawę na spodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #krakow #wroclaw #warszawa #trojmiasto
  • 39
  • Odpowiedz
@Scaab: Potwierdzam, miałem od nich kupić schowek na miotły 15k za metr apartamentowiec w centrum, jednak się wstrzymałem że względu na obecną sytuację. Zadzwonił do mnie później nawet sam prezes, odrzuciłem jego 40% obniżkę i wtedy wylał kolejna kawę na nowe spodnie.
  • Odpowiedz
@Scaab nie wiem dlaczego mirki kręcą bekę. Przecież każdy normalnie myślący człowiek w takim czasie jeśli może to woli się wstrzymać z wzięciem kredytu na 300 tysięcy.

Koleżanka pracuje w sklepie internetowym z elektroniką i mówi że obroty in spadły o 30%. Ludzie czekają na rozwój wydarzeń.
  • Odpowiedz
  • 0
@Scaab nawet jeśli to baitowe, to i tak logiczne. Banki mówią, że mniej pożyczek. Ludzie tracą prace. To fakty. Więc nie sądzę, że nagle zaczęli kupować za +20%.
Znam właścicieli komisów aut i dealera, ma salon.
I sprzedaż spadła kilkadziesiąt procent.
  • Odpowiedz