Wpis z mikrobloga

Przed chwilą odbyłem ciekawą rozmowę z koleżanką pracującą w biurze jednego z wiodących deweloperów budujących w polsce. Mówiła że była świadkiem videokonferencji zarządu na której mówili że ponad 50% rezerwacji zostało odwołanych przez klientów. Ogólnie to trochę w panikę wpadli i dzwonili do wszystkich którzy odwołali i proponowali obniżki 20%. Ale oczywiście na stronie internetowej ceny podwyższyli żeby ludzie nie czekali aż będą tanieć Xd. Mówiła że dawno nie widziała prezesa w takich nerwach, nawet sobie w połowie spotkania wylał kawę na spodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #krakow #wroclaw #warszawa #trojmiasto
  • 39
@Chicane: Co prawda można wynegocjować teraz niezłe rabaty rzędu 8-10%, ale prawda jest taka ze listy oczekujących są tak długie, że ludzie wskakują i generalnie ruch w interesie jest.

Jutro o 14 słucham sobie webinarium dot. upadłości w sektorze deweoperskim prowadzone przez Polski Związek Firm Deweloperskich, chętnie sobie posłucham o nastrojach
@Chicane: domyślam się z grubsza co będzie mówione - oczywiście, spadek popytu jest problemem i z tego powodu zamrażane są koleinę etapy nowych inwestycji których jeszcze nie rozpoczęto. Mieszkania zbudowane lub w budowie się prędzej czy później sprzedadzą, tym bardziej że ci co już dostali kredyty będą płacili kolejne transze. Z tego powodu w historie wielkiej paniki nie wierze szczególnie - choć wiadomo że może być gorzej.

Imo większym problemem na
@panpele: na stronie PZFD powinien być link (temat to upadłości i restrukturyzacje w sektorze czy jakoś tak). Mnie zapisali w firmie w której pracuje wiec nawet do końca nie wiem xD
@Scaab: wierzę, głównie dlatego że u deweloperów zawsze jest akcja i nerwówka, średnio raz w miesiącu afera z wyzywaniem pracowników xD kryzysu nie było ale była na przykład ustawa o ziemi rolnej albo roszady w urzędach, które miały duży wpływ na decyzje o pozwoleniach na budowę, pracowałam w tym cyrku dwa lata a mentalnie postarzałam się o 10