Wpis z mikrobloga

Mirki? Co myślicie o tym, abym dla zainteresowanych dodawał filmy na faktach do obejrzenia? I tylko dobre filmy i na wyjątkowych faktach. Różne gatunki filmowe. Np pod tagiem #filmnafaktach i w takiej formie:

Zodiak (2007)

"Zodiak – pseudonim, który nadał sobie seryjny morderca dokonujący zbrodni w końcówce lat 60. i na początku lat 70. XX wieku w San Francisco i jego okolicach. Morderca nigdy nie został złapany."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zodiak_(morderca)

Co myślicie? Czekam na odpowiedź w komentarzach. I jak jest to na pozytywne dajcie plusa.
Oczywiście niektóre filmy ktoś z Was obejrzał, ale inne nie, a te które tak, można sobie przypomnieć.
#pytanie #filmy #film #filmnawieczor #filmnadzis #kino #kinofilia
ixem - Mirki? Co myślicie o tym, abym dla zainteresowanych dodawał filmy na faktach d...

źródło: comment_1587619278a9fVBphdGGIGHrFgdmdbT8.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@ixem: polemizowałbym, wielu ludzi ogląda nie znając historii i dowiaduje się o tym w pierwszych minutach filmu "film oparty na faktach" czy "wydarzeniach mających miejsce tu i tu w roku tym czy tamtym".
Szukają informacji i źródeł później, po obejrzeniu, często żeby zweryfikować jak daleko ekranizacja jest od zdarzeń rzeczywistych.
To jest troszkę tak, jakbyś wiedział o tym, że Newton odkrył grawitację kiedy spadło jabłko gdy leżał pod drzewem.
I
  • Odpowiedz
Szukają informacji i źródeł później, po obejrzeniu, często żeby zweryfikować jak daleko ekranizacja jest od zdarzeń rzeczywistych.


@supersonicmikeoftheskies: Taka jest moja myśl co do tagu #filmnafaktach. Przed obejrzeniem filmu opartym na prawdziwych wydarzeniach, zaznajomic się ze źródłami, wszytsko się dowiedzieć, i później na koniec obejrzeć film.
  • Odpowiedz
@ixem: pewnie, że tak, ale nie ograniczaj się tylko do filmów kryminalnych. Przykładowo "Berek" jest oparty na faktach, chociaż jest oczywiście tylko głupią komedyjką, ale samo to, że byli ludzie bawiący się co roku w berka jest moim zdaniem całkiem zaskakujące i interesujące :).
  • Odpowiedz
@Kaczorra: Będą też filmy mało budżetowe, zawsze oparte na wydarzeniach i z dużą informacją źródłową, historyczną do przeczytania.
  • Odpowiedz
@ixem: zacząłem myśleć jakie jeszcze mało popularne, ale ciekawe i opowiadające niecodzienną historię filmy tego typu oglądałem i przypomniały mi się jeszcze "Domino" i "44 minuty". Jeśli przypomnę sobie jeszcze coś to dopiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz