Wpis z mikrobloga

@Crow7422: nie wychodzi lepiej. Wole gaz, jest praktyczniejszy, jest zrodlem ognia w mieszkaniu zawsze.
Jest przede wszsytkim tanszy i niezalezny bo prad moga wylaczyc to zostaje Ci gaz.

No i gaz ma pokretla, a przeklikiwanie 17 stopni w indukcji to musi byc rzezba. Pewnie sa tez indukcje z pokretlami ale nie kojarze.

Samo to ze na glupim palniku od gazu po zdjeciu patelni polozysz talerz na ktorym bedziesz potem kladl steka...
ale zeby na patelni cos robic i nia operowac w trakcie, podrzucac jedzenie... to nie bardzo


@InterferonAlfa_STG: Bo? Ostygnie Ci ta patelnia jak ją na 10 sekund podniesiesz żeby coś przewrócić czy zamieszać?

poza tym na gazie mozna szklo opalic albo rozgrzac jakis metal czy spinacz zeby go zagiac w okreslony sposob...


@InterferonAlfa_STG: Co za problem użyć palnika ręcznego, od zawsze mam w kuchni nawet kiedy używałem gazu - ma
Ostygnie Ci ta patelnia jak ją na 10 sekund podniesiesz


@Mirkosoft: tez o tym myslalem, widocznie takie przyzwyczajenie

Co to palnika to musisz trzymac nastepny przedmiot w domu, jakbys nie mial ich juz miliona.
Poza tym musisz miec do tego palnika jeszcze zapas gazu

@Crow7422: + jest tanszy, to zawsze jest zaleta poki nie zarabiasz milionow.
Jedyny problem to ze trudniej sie sprzata i to jest najwiekszy minus
@InterferonAlfa_STG: Liczyć nie będę, ale czytając artykuły w google 5 pierwszych linków we wnioskach pisze "wychodzi na to samo".

Mój osobisty wniosek, mając wybór zdecydowanie indukcja, ale każdy ma swoje przemyślenia i wnioski.

Dla mnie różnice poza tym co wcześniej to oprócz tego brak możliwości nieszczelności, w mieszkaniach corocznych kontroli, łatwość montażu (np na wyspie, przy remoncie), brak CO2 przy gotowaniu.
@pilot1123: https://www.quora.com/Which-one-is-economical-to-use-in-India-an-induction-cooker-or-cooking-gas to będzie mocno zależeć od tego gdzie mieszkasz i jakie aktualnie są ceny. Ale indukcja jest o wiele efektywniejsza metodą wymiany energii - dlatego w większości wypadków będzie bardziej opłacalna. Podobnie jak auta elektryczne - nie chodzi o to czy prąd jest tańszy, chodzi o to ze silnik elektryczny ma dużo mniejsze straty energii.