Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LazyInitializationException: jak budujesz Angulara do resource'ów? Ręcznie przez npm czy pluginem Mavenowym?

Jak już zbudujesz front i jara i masz gotową apkę i chcesz to wdrożyć, to jak podajesz URL do backendu na froncie?
@spajcker: buduj jak mówił LazyInitalizationException: maven, gradle, ant, cokolwiek co Ci złoży całą paczkę. Mając Dockera, możesz zdeployować aplikację spring boota na 2 sposoby: JAR, jak ci już zasugerowano, ale wtedy przed złożeniem JARa musisz mieć frontend w resources projektu. Drugi sposób to 'exploded jar'. Czyli serwujesz apkę już rozpakowaną. Ma to swoje zalety (aplikacja szybciej wstaje, nie musi rozpakowywać JAR-a). W 'exploded jar' wrzucasz rozpakowanego JARa i projekt frontendowy składając
@LazyInitializationException: @draxgar: No siema własnie drugi dzień z tym walczę. Wczoraj cały dzien się męczyłem. Wrzucałem frontend do resource, próbowałem budować. Nie działało. Dzisiaj zrobiłem inaczej. Zrobiłem projekt maven, dodałem dwa moduły frontend i backend, to skonfigurowalem odpowiednimi plikami pom.xml by instalował się po stronie frontend npm, nodejs. Build działa mi na kompie. Nie robiłem z tego jednego jara. Wrzuciłem całość na Heroku z myśla że przy budowaniu samo zrobi
@LazyInitializationException: To znaczy? Nie wiem czy chce, muszę zmienic bazę. Zawsze robiłem na H2, bo to wbudowana baza, łatwo się wpsółpracowało ze Springiem. Teraz muszę ją zmienić na jakąś współpracującą z heroku, a PostGres jest taką bazą, nigdy nie pracowałem na niej, ale zobaczymy. Chyba, że masz jakiś inny pomysł?
Wrzucałem frontend do resource, próbowałem budować. Nie działało.

@spajcker: To nie zadziała w ten sposób.

Nie robiłem z tego jednego jara. Wrzuciłem całość na Heroku z myśla że przy budowaniu samo zrobi jary.

Heroku nie zrobi jar-a z projektu frontend. Może masz na myśli dockera? To by dało radę, ale musisz mieć 'exploded jar' czyli w deskryptorze dokerowym rozpakować jar-a spring-boot-a, do tego samego katalogu rozpakować zbudowany projekt frontedowy, dorzucić by